Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
4°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
4°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
-1°C | 15°C
petek, 03.03.2017
2°C | 10°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 15°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 9h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
4°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Predvelikonočno srečanje starejših na Brdu


VERSKE

| |
18.04.2015      22:20
A A

Predvelikonočno srečanje starejših na Brdu


Na soboto pred cvetno nedeljo so se v župnišču na Brdu zbrali starejši farani, da bi se pripravili na bližajoče se praznike. Mnogim namreč ni dano, da bi se pogosto udeleževali srečanj pri daritvenem oltarju, zato je predpraznično druženje za njih nekaj posebnega.


Deli:

Zato številni pridejo že pred uradnim pričetkom, da se v miru pogovorijo tako z spovednikom, kakor svojimi prijatelji, ki jih za nekatere je že tako, niso srečali od zadnjega druženja. Tokrat jim je duhovni pomočnik Ivan Povšnar spregovoril o življenju in delu Janeza Boska, katerega 200 letnico rojstva obhajamo letos in o katerem je letos potekal tudi radijski misijon na valovih Radia Ognjišče. S pomočjo  Boskovih besed je vlival starejšim ne samo upanje, ampak tudi pogum in veselje do življenja, ki zna biti na trenutke tudi zelo težko. Med sveto mašo sta skupaj z župnikom  Antonom Potokarjem podelila zbranim zakrament  bolniškega maziljenja. Po blagoslovu butaric, ki so jih starejši prejeli v spomin na tokratno druženje je zbranim blagoslovljene praznike izrekla še predstavnica Karitas in domači župnik Andrej Svete. Sledilo je druženje ob pogostitvi članov in članic župnijske Karitas Brdo Zlato Polje, ki je srečanje ob pomoči župnije tudi pripravila.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 01
Izšla: 02.02.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo