Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

delno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne bo ponekod v notranjosti še oblačno ali zamegljeno. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem okoli 19 stopinj C.
6°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
6°C | 13°C
ponedeljek, 31.10.2016
8°C | 12°C
torek, 01.11.2016
4°C | 11°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Predvelikonočno srečanje starejših na Brdu


VERSKE

| |
18.04.2015      22:20
A A

Predvelikonočno srečanje starejših na Brdu


Na soboto pred cvetno nedeljo so se v župnišču na Brdu zbrali starejši farani, da bi se pripravili na bližajoče se praznike. Mnogim namreč ni dano, da bi se pogosto udeleževali srečanj pri daritvenem oltarju, zato je predpraznično druženje za njih nekaj posebnega.


Deli:

Zato številni pridejo že pred uradnim pričetkom, da se v miru pogovorijo tako z spovednikom, kakor svojimi prijatelji, ki jih za nekatere je že tako, niso srečali od zadnjega druženja. Tokrat jim je duhovni pomočnik Ivan Povšnar spregovoril o življenju in delu Janeza Boska, katerega 200 letnico rojstva obhajamo letos in o katerem je letos potekal tudi radijski misijon na valovih Radia Ognjišče. S pomočjo  Boskovih besed je vlival starejšim ne samo upanje, ampak tudi pogum in veselje do življenja, ki zna biti na trenutke tudi zelo težko. Med sveto mašo sta skupaj z župnikom  Antonom Potokarjem podelila zbranim zakrament  bolniškega maziljenja. Po blagoslovu butaric, ki so jih starejši prejeli v spomin na tokratno druženje je zbranim blagoslovljene praznike izrekla še predstavnica Karitas in domači župnik Andrej Svete. Sledilo je druženje ob pogostitvi članov in članic župnijske Karitas Brdo Zlato Polje, ki je srečanje ob pomoči župnije tudi pripravila.  

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 27.10.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo