Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

delno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
10°C | 19°C
sreda, 26.04.2017
10°C | 18°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
19°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Predvelikonočno srečanje starejših na Brdu


VERSKE

| |
18.04.2015      22:20
A A

Predvelikonočno srečanje starejših na Brdu


Na soboto pred cvetno nedeljo so se v župnišču na Brdu zbrali starejši farani, da bi se pripravili na bližajoče se praznike. Mnogim namreč ni dano, da bi se pogosto udeleževali srečanj pri daritvenem oltarju, zato je predpraznično druženje za njih nekaj posebnega.


Deli:

Zato številni pridejo že pred uradnim pričetkom, da se v miru pogovorijo tako z spovednikom, kakor svojimi prijatelji, ki jih za nekatere je že tako, niso srečali od zadnjega druženja. Tokrat jim je duhovni pomočnik Ivan Povšnar spregovoril o življenju in delu Janeza Boska, katerega 200 letnico rojstva obhajamo letos in o katerem je letos potekal tudi radijski misijon na valovih Radia Ognjišče. S pomočjo  Boskovih besed je vlival starejšim ne samo upanje, ampak tudi pogum in veselje do življenja, ki zna biti na trenutke tudi zelo težko. Med sveto mašo sta skupaj z župnikom  Antonom Potokarjem podelila zbranim zakrament  bolniškega maziljenja. Po blagoslovu butaric, ki so jih starejši prejeli v spomin na tokratno druženje je zbranim blagoslovljene praznike izrekla še predstavnica Karitas in domači župnik Andrej Svete. Sledilo je druženje ob pogostitvi članov in članic župnijske Karitas Brdo Zlato Polje, ki je srečanje ob pomoči župnije tudi pripravila.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo