Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 17°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Predbožično srečanje za starejše na Brdu


VERSKE

| |
23.12.2015      22:36
A A

Predbožično srečanje za starejše na BrduDeli:

Tokrat se  na srečanje ni odzvalo toliko starejših kot v preteklih letih, a vendar je bilo srečanje prijetno in duhovno bogato. Že v pripravi na samo srečanje so imeli starejši priložnost za zakrament sprave in nato po njem še sveto mašo, ki  je duhovno obogatila  že tako bogato  srečanje. Tokrat je v svojem nagovoru duhovni pomočnik Ivan Povšnar omenil Nobelovega nagrajenca za mir  leta 1953, misijonarja v Afriki Alberta Scheitzerja, ki je ob prihodu  v Chichago, ko ga je pričakala velika množica, stopil proti starejši gospe in ji pomagal nesti kovček na vlak. Ob povratku se je zbranim opravičil z besedami: Oprostite, ker ste morali malo počakati! Množica mu je začela močno ploskati in naslednji dan so v časopisih izšli članki z naslovom: Včeraj popoldne sem v Chicagu prvič videl hodečo pridigo . In takšna pridiga ste tudi vi starejši farani saj z svojim  zgledom vplivate na otroke, vnuke, sorodnike. Vam ni treba skrbeti, ali boste pri svojem poslanstvu uspešni, saj če boste "hodeče pridige" boste zagotovo uspešni, saj bo Bog dal svoj blagoslov. Seveda zbranim ni pozabil voščiti blagoslovljenih praznikov, ter zdravja v novem letu. Z drobnimi darilci so se čestitkam in dobrim željam  pridružili  tudi predstavniki Karitas, ki so srečanje skupaj z župnijo tudi pripravili.  

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 29.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo