Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, le na vzhodu bo še nekaj sonca. Na zahodu bo občasno rahlo deževalo, nad okoli 1500 metri pa snežilo. Pihal bo zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. Zvečer se bodo padavine krepile in širile proti vzhodu. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 15, na območju Julijskih Alp okoli 7 stopinj C.
4°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
4°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
-1°C | 15°C
petek, 03.03.2017
2°C | 10°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 15°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 9h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
4°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Nedelja svetega Tomaža v Krašnji


VERSKE

| |
12.07.2016      23:34
A A

Nedelja svetega Tomaža v KrašnjiDeli:

Na praznik svetega Tomaža, ko v Krašnji obhajajo žegnanjsko nedeljo, so se farani pripravljali že v soboto, ko so v imenu celotne škofije imeli izpostavljeno Najsvetejše v celodnevno češčenje in nato v nedeljo slovesen zaključek, ko je župnijo obiskal ljubljanski nadškof metropolit pater Stane Zore. Med sveto mašoki jo je daroval skupaj z domačim župnikom Antonom Potokarjem  je zbranim spregovoril na zanimiv način o pomenu, ne samo svetnika Tomaža, ampak vseh svetnikov. Starejši še se spomnijo, da so imeli včasih na občini telefonista, ki je poznal vse in lahko uredil vse na občini, če si ga le poznal. Mi pa imamo toliko telefonistov v nebesih, a jih ne znamo uporabiti. Spregovoril je še o našem življenju o našem oznanjanju krščanstva v delovnem okolju in tam biti eden izmed dvainsedemdesetih oznanjevalcev, ki jih je Jezus poslal po dva in dva. Naj sodelavci čutijo, vedo, da smo kristjani ljudje, ki nosijo Kristusa v srcu in se bodo ob tem spraševali kakšna pa je moja vloga v širjenju Evangelija. Po končani sveti maši se je nadškof srečal še z pevci in člani ŽPS v kapeli in tudi njim spregovoril o pomenu njihovega dela. Ob tem se jim je zahvalil za vse kar dajejo župniji, tako z časom kakor delom. Zagotovo bi lahko vaše talente lahko unovčili z več priznanja in več pohvala kakor dobite tukaj v župniji od ljudi za katere delate. Ljudje smo naravnani tako, da znamo težko pohvaliti drugega, znamo pa povedati kaj ni prav in vsak je  v stanju povedati vsaj deset stvari , ki ga motijo pri sosedu, a težko povemo pet stvari o katerih bi bilo potrebno izreči pohvalo. Prijeten klepet se je tokrat razvil med nadškofom in zbranimi in slednji se je nadaljeval tudi še naprej  v veži župnišča ob pripravljenem "bobu" z obijanjem spominov na mlade čase, na sorodnike in še in še. Kako bi drugače, saj je nadškof doma le en hrib oddaljen od nas.       
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 01
Izšla: 02.02.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo