Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
9°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Nedelja Svetega pisma


VERSKE

| |
06.02.2016      21:02
A A

Nedelja Svetega pismaDeli:

Nedelja 31. januarja je bila  v Cerkvi na Slovenskem  nedelja Svetega pisma. Letošnje geslo nedelje Svetega pisma , ki s jo v Sloveniji obeležujemo že 28 let   je “Ker je torej Bog tako usmiljen” (Rim 12,1). Obeležujemo jo vedno na zadnjo nedeljo v januarju in je dan v letu, ko se posebej ustavimo in zahvalimo Bogu za dar zapisane Božje besede. Spomnimo se bogate svetopisemske dediščine, ki jo imamo Slovenci in ki nam je danes lahko v veliko spodbudo in navdih. Le številnost prevodov Svetega pisma je dokaz, da je knjiga vseh knjig kakor ji pravijo ena izmed najbolj branih na svetu. In na nedeljo Svetega pisma so iz rok prošta Jožefa Lapa birmanci in birmanke prejeli Sveto pismo, ki naj jim bo vodilo na njihovi poti v poglabljanje vere. Z besedami, da prejem Svetega pisma ni nič manj svet kakor prejem zakramenta svete birme, saj boste prejeli živo božjo besedo je nagovoril zbrane birmance, njihove starše in botre. Nadaljeval je z željo, da bi ta živa beseda prišla v njihova srca, da bi bili čim bolj podobni Mariji, ki je besede, ki jih je slišala od angelov, pastirjev in prerokinje Ane premišljevala in ohranila v srcu. In ko bo prišel Sveti Duh nad vas boste  to besedo veliko lažje razumeli, kapirali in doumeli, čeprav je božja beseda tako bogata, da je nikoli ne bomo razumeli. Seveda boste potem dejali čemu pa potem vse to, to je tako kot v laboratoriju, saj  ne najdejo takoj tisto kar bi radi odkrili. To so dolge procedure veliko učenja , znanja in poskusov,  zato ne vrzite takoj ko boste kaj prebrali iz Svetega pisma v kot, kot šolske knjige, saj je v njem Bog spregovoril tebi osebno. Po prošnjah za birmance in vse zbrane so slednji slovesno prejeli Sveto pismo, ki naj jim bo vodilo na poti vere. Obenem pa smo imeli priložnost na Brdu prvič videti tudi originalno Sveto pismo v hebrejščini, ki tehta 25 kilogramov.         
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo