Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 16h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Moški pevski zbor Janko Kersnik zapel na ......


VERSKE

| |
01.06.2016      19:37
A A

Moški pevski zbor Janko Kersnik zapel na Limbarski goriDeli:

Limbarska gora je prijetna izletniška točka za mnoge, saj pot nanjo ni prezahtevna in razgled z nje veličasten. Poleg tega stoji na vrhu tudi  znamenita baročna cerkev sv Valentina, ki jo je leta 1735 zasnoval stavbenik Gregor Maček, vendar njena zunanjščina kaže na to, da je njen nastanek lahko starejši.  Zgradba sama  je mogočno delo s posebej stoječim zvonikom, ki je nekdaj služil kot obrambni stolp. Cerkvena ladja ima obliko razpotegnjenega osmerokotnika, na vhodni strani je pevski kor, zaključuje  jo skoraj kvadraten, v vogalih s pilastri zaobljen prezbiterij. Obdana je s polkrožnima kapelama, ob prezbiteriju sta diagonalno postavljeni štirikotni kapeli. Cerkveni zvonik je postavljen posebej. Notranjščina je bogato opremljena in oblikovana, razčlenjena s pilastri in lepo osvetljena, čeprav gre za skromnejšo podeželsko cerkev. V kornem delu najdemo motiv slavoloka, ki ga sestavljajo prezbiterij in stranski kapeli. Nasprotno pa je zunanjščina z vhodno lopo precej preprosta in nerazčlenjena, okrašena le z naslikanimi šivanimi robovi. In v tej cerkvi je na 9. navadno nedeljo prepeval moški pevski zbor Janko Kersnik pod vodstvom Igorja Velepiča s solistko Urško Pavli. Sveto mašo je tokrat daroval brat Matej Nastran OFM Cap, ki je starejšim spregovoril o  stotnikovi veri, ponižnosti in usmiljenju, mlajšim pa so bile namenjene šmarnice o treh Fatimskih pastirčkih. Na koncu smo skupaj  zapeli še Frančiškove litanije in se nato  počasi odpravili proti domu.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo