Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.03.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod pa delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. V zahodnih in ponekod v osrednjih krajih se bodo pojavljale manjše krajevne padavine, deloma plohe. Popoldne bo pihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 19, v vzhodnih krajih do 23 stopinj.
8°C | 19°C
petek, 24.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 25.03.2017
7°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
5°C | 10°C
ponedeljek, 27.03.2017
0°C | 16°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Misijonska nedelja


VERSKE

| |
28.10.2015      21:06
A A

Misijonska nedeljaDeli:
Misijonska nedelja je svetovni dan solidarnosti, ko se v molitvi in dobroti povežemo kristjani po vsem svetu, da se spomnimo vseh tistih, ki oznanjajo Gospodov nauk, a ne samo to delajo veliko več, delajo čudeže. To je torej dan, ko v veselem praznovanju z ljudmi z vsega sveta spoznavamo, da smo bratje in sestre, obenem pa se zavedamo, da moramo podpreti misijonarje tako z molitvijo kakor drugimi darovi. Darovi, ki smo jih zbrali ob misijonski nedelji, bodo viden sad povezanosti v Kristusovi Cerkve in dejavne ljubezni med nami. Misijonska nedelja je obenem priložnost, da se spomnimo tudi našega pokojnega misijonarja Francija Pavliča, ki je tako kot nešteto  misijonarjev in misijonark po vsem svetu oznanjal Evangelij, a ne le to, kajti kjer koli je krščanska skupnost, se vedno ukvarja tudi s šolo in cestami, zdravstvom in še in še. Franci Pavlič je vse do svoje smrti, ko je izčrpan omahnil, visoko v Andih gradil za Aymare poleg šol  celo univerze in tudi ceste. A vsega tega verjetno  ne bi zgradil,  če ga pri tem ne bi podpirali mi v domovini in dobri ljudje v tujini. Čeprav je od njegovega slovesa minilo že nekaj let na Brdu še vedno živi, zahvaljujoč tudi  Pavličevemu skladu, ki zbira sredstva za vzdrževanje misijona. O misijonarjih, njihovem delu in življenju lahko največ izvemo zagotovo od njih samih in ravno temu je namenjena tudi Misijonska vas, ki jo pripravi Misijonsko središče Slovenije. Tako smo se tisti, ki smo si jo tokrat ogledali lahko prepričali, da sredstva, ki jih darujemo niso proč vržen denar, ampak mnogokrat oplemeniten in predstavlja delček radosti prebivalcem kjer delujejo misijonarji in misijonarke. Številne delavnice, predstavitve, pogovori in misijonska tržnica so tokrat telovadnico osnovne šole Alojzija Šuštarja v Šentvidu spremenili v malo vasico, kjer delujejo naši misijonarji in misijonarke. Tako smo si lahko ogledali in še več doživeli utrip delovanja naših misijonarjev po svetu in se spomnili, da človek odide njegova dela pa ostanejo. Tako se še sedaj v daljnem  San Miguel de Italaque na misijonu  El Alto v Boliviji Aymari - potomci Inkov spominjajo moža iz Slovenije, ki jim je poleg vere prinesel še veliko več, naučil jih je delati, tako kakor je znal tudi sam.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 02
Izšla: 09.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
31.03.2017 | Šole in vrtci
S smehom za malčke
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017
01.04. - 02.04.2017 | Družabni dogodki
3. Obletnica otvoritve Fast food Šime Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo