Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva oblačno. Padavine bodo od zahoda slabele in do zgodnjega popoldneva ponehale tudi v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo, na severozahodu pa bo ostalo bolj oblačno in predvsem na zahodu se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Čez dan bo spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
10°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 17°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Materinski dan nekoliko drugače


VERSKE

| |
20.03.2016      21:54
A A

Materinski dan nekoliko drugačeDeli:

Materinski dan je mednarodni praznik, ob katerem izražamo pozornost in zahvalo vsem ženskam v vlogi matere. Praznik, ki smo ga v Sloveniji praznovali že v obdobju med obema vojnama in šole so takrat po eno učno uro namenile materam, katoliške organizacije pa so priredile svoja praznovanja. V Sloveniji smo materinski dan na 25. marec bolj pogosto začeli obeleževati po letu 1991, in sicer na isti dan kot je krščanski praznik Marijino oznanjenje. Ker se letos poklapa praznik z Velikonočnim tridnevjem so animatorji za vse mamice mame, starem mame in tete pripravili praznovanje na Cvetno nedeljo. Ravno velikega praznovanje sicer niso bile deležne, bile pa so deležne majhne pozornosti in tudi to šteje. Mladi so sicer pripravljali prireditev, ker pa se je zataknilo z najemom dvorane, vsaj kar se financ tiče so svojo dobro voljo pokazali z darilčki pri vseh svetih mašah. Butarice in oljčne vejice nas bodo te dni po domovih spominjale na veselje cvetne nedelje. Dodati pa jim želimo še majhno pozornost, ki smo jo pripravili animatorji oratorija. Namenjena je vsem materam in ženam, predstavlja pa zahvalo za ljubezen, s katero obdajajo ljudi okoli sebe. S tem tekstom so mladi najlepše izrazili svoje dobre želje tistim osebam na katere se lahko obrnejo vsako uro in vsak dan. Hvala tako mamicam, mama, starim mamam za dar življenja in mladim, ki to znajo ceniti.

   

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo