Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodnih krajih delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Drugod bo pretežno oblačno, predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 2, na Primorskem do 6 stopinj C.
-4°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-7°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-9°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 9h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Počasi bo slabela jutri čez dan, a bo do večera na izpostavljenih legah v sunkih še lahko presegala hitrost 100 km/h.
-4°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Gledališki večer poučnih zgodb


VERSKE

| |
25.11.2014      20:36
A A

Gledališki večer poučnih zgodb


Medtem, ko je mnogim mladim po birmi oziroma končani osnovni šoli od¬več sveta maša, ali verouk se vsa ta množica otrok po¬razgubi v neznano. A mladi potrebujejo izzive, dogajanja, ki so v koraku s časom, obenem pa je to priložnost, da ostanejo del Cer¬kve in najdejo pravo pot v življenje. Mlade lahko povezujejo, družijo in privabljajo nazaj v Cerkev in h Kristusu tudi dekanijska srečanja. Njihov glavni namen je druženje mladih med seboj v pove¬zanosti z Njim. Ena izmed oblik je tudi druženje mladih v okviru dekanijskega odbora za mlade DOM, še vedno pa lahko največ daš in dobiš,če aktivno sodeluješ v domači župniji.


Deli:

 Dekanijski odbor za mlade Domžale je tokrat pripravil zanimiv gledališki večer v sodelovanju z mladimi iz župnije Brdo. Večer poučnih zgodb v izvedbi gledališke skupine Marta Marta so tokrat gostili mladi župnije Brdo in se ponovno izkazali kod dobri gostitelji. Kulturni dom Antona Martina Slomška v Šentvidu pri Lukovici so mladi iz skoraj vseh župnij domžalske dekanije napolnili do konca in le redki odrasli obiskovalci smo bili le še majhen dodatek k številu obiskovalcev. Tokrat nas je  gledališka skupina Marta Marta , katere mentor je Gregor Čušin ne samo zabavala, ampak tudi poučevala in  obenem pogledala  celo v našo notranjost. Preko zgodb Srečanje, Samo midva, Prodajalna resnice, Kako posneti reklamo za deodorant  in Letalo smo spoznali kako podobne so zaigrane zgodbe našemu vsakdanjemu življenju. Na koncu so igralci izrekli še prošnje Bogu in tudi te so bile tako podobne našim vsakdanjim prošnjam naslovljenim Njemu. Gledališki večer se je končal z  medsebojnim pogovorom na temo gledališke predstave . Da je pogovor lažje stekel organizatorji  pripravili tako  pijačo kakor jedačo. Mladi se znajo zabavati in družiti tudi brez alkohola smo ugotovili tokrat, saj je svoje mesto med pogovorom našla tudi harmonika za res veselo vzdušje druženja mladih iz naše dekanije.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 23.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo