Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12, ob morju okoli 14 stopinj C.
12°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
13°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
16°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 27.5.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Adventna delavnica Slomškovega bralnega ......


VERSKE

| |
10.12.2013      18:28
A A

Adventna delavnica Slomškovega bralnega priznanja


Advent, za nekatere žal čas porabništva in zunanjega blišča, za druge pa čas pričakovanja in duhovne priprave na praznik Jezusovega rojstva, pričnemo s pripravo adventnih venčkov.


Deli:

Tudi mladi  bralci SBP  že težko čakajo adventno delavnico kjer vsako leto izdelajo adventne venčke za svoje domove. Zaradi velikega števila bralcev je že nekaj let delavnica razdeljena v dve skupini, za mlajše in nekoliko starejše udeležence. Naravni materiali, ki jih pripravijo animatorji, zahtevajo poleg časa za nabiranje tudi čas sušenja in zato se adventna delavnica začne že mnogo prej. V soboto je vse pripravljeno in na svojem mestu, animatorji pridno pomagajo tam, kjer se kaj zatakne , ali tam, kjer je potrebna pomoč mlajšim, ali kak drug nasvet. Pa ne, da najmlajši  ne bi znali in zmogli, pri vročem lepilu je pač potrebna previdnost.  Venčki počasi a vztrajno dobivajo pravo obliko in podobo, eni  bolj drugi manj okrašeni, pa vendar je  vsak enkraten. Še štiri svečke in adventni venček, ki bo krasil domačo mizo je končan. Če bi bil naš venček le za okras, potem je bil ves trud zaman, če pa nam bo ob venčku uspelo zbrati celo družino in zraven še zmoliti pa je namen dosežen. In prav zato vse venčke odnesemo v cerkev, kjer jih pri večerni sveti maši gospod župnik obogati z blagoslovom. Ob izdelavi venčkov so udeleženci slišali še razlago in pomen adventnih venčkov. Venčke je pri večerni sveti maši skupaj  z velikim farnim vencem in tistimi, ki jih je pripravila župnija Ihan blagoslovil domači župnik Andrej Svete.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.05.2017
Danes ni dogodkov.
04.06.2017 | Družabni dogodki
Vabilo rokodelcev moravške doline
04.06.2017 | Družabni dogodki
Vabilo rokodelcev moravške doline

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo