Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do 0, na Primorskem od -1 do 6 stopinj C.
0°C | 15°C
torek, 28.03.2017
0°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
2°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
5°C | 20°C
petek, 31.03.2017
6°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 26.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
15°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Udeleženci oratorija Brdo 2015 obiskali ......


TURIZEM

| |
28.06.2015      22:20
A A

Udeleženci oratorija Brdo 2015 obiskali srednjeveško mesto Kamnik


Se sploh zavedamo, kako malo poznamo svojo bližnjo in daljno okolico. Mnogi so že obiskali številne znamenitosti na morju, se podali na otoke, obiskali kraje povezani z zgodovino, videli že skoraj pol sveta, a ob tem ne videli in obiskali številnih zanimivosti skoraj na pragu domačega kraja.


Deli:

Kamnik mesto pod kamniškimi planinami ima obiskovalcu kaj za ponudit in tega so se spomnili  animatorji letošnjega oratorija na Brdu in udeležence tokrat  popeljali v srednjeveško mesto Kamnik. Koliko znamenitosti najdemo v mestu, ki je le lučaj stran od naše občine a vendar ga zelo redko obiščemo. Mesto, ki sicer  velja za eno najlepših in najstarejših srednjeveških mest v Sloveniji leži v naročju Kamniško Savinjskih  Alp in se lahko pohvali s številnimi lepo ohranjenimi kulturnimi in sakralnimi spomeniki.  Seveda  je  okolica  ravno tako bogata z zanimivostmi in lepotami. Enkratna Velika planina z najstarejše ohranjenim  pastirskim naseljem, zelena Tuhinjska dolina  z najvišje ležečimi termami v Sloveniji , park Arboretum Volčji Potok in še bi lahko našteval. A tokrat je lepote starega mestnega jedra spoznavalo, razkrivalo in odkrivalo preko 130 otrok in 40 animatorjev iz občine Lukovica. Zavedajoč se pomena predstavitve kraja in izreka dobrodošlice je mlade na Glavnem trgu pozdravil župan Marjan Šarec. Prvi vtis je najboljši in, če je ta prijazen se to vtisne v spomin in v tak kraj se rad vrneš. In kdo je bil tu promotor kraja in občine, zagotovo župan Marjan Šarec, ki je z majhno gesto, prišel je mlade pozdravit in jim zaželeti, da se dobro počutijo v Kamniku, ter odnesejo s seboj domov lepe spomine. Presenečenje za številne je bilo namreč srečanje z njim na  Glavnem trgu in s svojo gesto si je zagotovo  pridobil veliko obiskovalcev, če ne takoj v nedeljo pa ko malce odrastejo zagotovo. Saj veste otroci pridejo domov in mami mi smo bili pa tam in tam in  nam je spregovoril župan in toliko zanimivih stvari je tam, a gremo mi tud tja pogledat? In bodo romali zahvaljujoč delčku časa, ki ga je župan namenil skupini, ki je obiskala njegovo mesto. Po pogovoru z županom so se namenili še na ogled sakralne dediščine in pri frančiškanih imeli sveto mašo, si ogledali njihov muzej, ter se na njihovem dvorišču igrali in uživali v senci dreves. Na koncu so že padala vprašanja, ali bomo prihodnje leto na oratoriju šli tudi v Kamnik,  mesto, v katerem ljudje vedo kako z obiskovalci.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 02
Izšla: 09.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
31.03.2017 | Šole in vrtci
S smehom za malčke
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017
01.04. - 02.04.2017 | Družabni dogodki
3. Obletnica otvoritve Fast food Šime Lukovica
31.03.2017 | Šole in vrtci
S smehom za malčke
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017
01.04. - 02.04.2017 | Družabni dogodki
3. Obletnica otvoritve Fast food Šime Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo