Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
9°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 19°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Svetovni dan turizma


TURIZEM

| |
09.10.2015      21:34
A A

Svetovni dan turizma


V članku o novih promocijskih razglednicah občine Lukovica, ki jih je izdal občina je zaslediti zavedanja, da če nič ne daš nič ne prejmeš. Razglednice so lahko odlično sredstvo, da lepote naših krajev ponesejo tudi drugam in s tem privabijo v naše kraje goste, ki jim seveda imamo kaj pokazati in dati.


Deli:

Geslo letošnjega svetovnega dneva turizma je Milijarda turistov, milijarda priložnosti, saj  spada turizem med  močnejše panoge, ki ustvarjajo številna nova  delovna mesta. In ko se takole spomnim še  slogana Turizem smo ljudje, se vseeno sprašujem, ali je to res? Nekje so turizem vzeli zelo resno, spet drugje tako z levo roko. Pri nas v Črnem grabnu se v zadnjih letih tudi ob pomoči Turistične zveze Črni graben predstavlja tudi izven meja naše občine. Že leta zahajam v Prekmurje točneje v Moravske toplice, kjer preživljam dopust, če se le da aktivno na kolesu in v bazenih. Številne možnosti rekreacije in obiski znamenitosti so kot nalašč za preživljanja dopusta nekoliko drugače. Vrli Prekmurci namreč izkoristijo vsako priložnost in svoje goste povabilo na vse njihove prireditve, tudi ko se obisk njihovih krajev konča. Obenem te obveščajo o novostih in ena izmed njih je nov kolesarki zemljevid, ki je izšel ravno v dneh pred svetovnim dnevom turizma. Skupaj z še nekaterimi brošurami o lepotah krajev in znamenitostih sem ga prejel na domač naslov iz Turistično informativnega centra Moravske toplice. Gesta, ki bi jo lahko posnemali še mnogi drugi, ki želijo privabiti goste v svoje kraje, čeravno samo za dan dva, kajti turizem smo ljudje. Mogoče so razglednice že prva pot k povečanju obiska turistov v naših krajih .

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo