Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

delno oblačno
Danes bo na Primorskem precej jasno, popoldne občasno zmerno oblačno. Drugod bo sprva tudi precej jasno, marsikje po nižinah pa bo zjutraj in dopoldne megla ali nizka oblačnost. Čez dan bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo popoldne zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
3°C | 12°C
nedelja, 23.10.2016
4°C | 13°C
ponedeljek, 24.10.2016
6°C | 17°C
torek, 25.10.2016
11°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Potepanje po Dolenjski


TURIZEM

| |
22.07.2013      21:11
A A

Potepanje po Dolenjski


Čas dopustov lahko izkoristimo tudi za oglede znamenitosti kraja v katerem počitnikujemo, ali pa se odpeljemo na krajši enodnevni izlet kakšen drug dan. Nedelja je prav primerna za skok do bližnjih, manj poznanih krajev in njihovih znamenitosti. Sicer ima Slovenija dovolj območij, krajev in znamenitosti tako, da si je za ogled le teh vredno vzeti čas.


Deli:

Tokrat sem se pridružil z članom  in članicam OO NSi Lukovica odpravil na njihovem potepanju po delu Dolenjske. Nedelja 14. julija je bil dan, ko smo se odpravili na naš potep in s seboj povabili  še prijatelje, sosede in znance. Prvi postanek smo izkoristili za jutranjo kavico in košček potice, ki jih je za vse spekla Veronika Kotnik. Glavni cilj na naši poti je bil kraj Šentrupert, kjer smo po razlagi zgodovine cerkve in kraja, ki se razteza okoli cerkve sv. Ruperta, bili še pri sveti maši. Nato smo se peš odpravili le nekaj metrov proč v Deželo kozolcev. Vodička Alenka Lamovšek nas je popeljala od kozolca do kozolca in  nas seznanili z zgodovino nastanka kozolcev. Od popolnoma preprostih naprav za sušenje do mogočnih kozolcev, ki so slovenska arhitekturna posebnost. Čeprav je jezik naši vodički kar dobro tekel, smo ji ponudili še hladno domače pivo Rokovnjač, saj v vročini govoriti tolikim obiskovalcem žejen pa res ne gre. V bližnji domači gostilni smo si privoščili okusno kosilo, po njem smo nadaljevali pot do konjeniške kmetije Bistra, kjer smo si poleg konj ogledali še manjši živalski vrt. Biti v deželi cvička in ne spoznati resnice o nastanku le tega pa res ne gre. Zato smo se podali še med dolenjske griče v Grajsko klet Špolar. Tu samo izvedeli vse o cvičku, saj nam je gostitelj natančno razložil koliko katere vrste grozdja mora biti , da dobimo pravi cviček. Pokusili smo še  več drugih vrst vin in spoznali gostoljubnost Dolenjcev. Ker je poleg cvička Dolenjska poznana tudi po pesmi, so mlajši raztegnili meh harmonike, starejši dodali svoj glas in vzdušje je bilo tisto pravo veselo, prijetno in razigrano vse do prihoda domov. 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 29.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.201 | Turizem
Lukov sejem
22.10.201 | Turizem
Lukov sejem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo