Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno in ponekod megleno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
13°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 17°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 15°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Grčija po Grčiji


TURIZEM

| |
21.06.2015      21:25
A A

Grčija po Grčiji


Thessaloniki, Kalambake, Meteora, Termopile , Delfi, Atene imena, ki nam sicer ne povedo razen Aten seveda veliko, ko pa jih enkrat obiščeš si potem, ko slišiš ime lažje predstavljaš, kje so in kaj je tam zanimivega.


Deli:

Na povabilo župnika in duhovnega vodjo romanja po Pavlovih poteh v Grčijo Janeza Bernota smo se udeležili tokratnega srečanja tudi romarji iz Brda, da bi skupaj obujali spomine na prevoženo, prehojeno in prepluto romarsko pot. Drugi vatikanski koncil, ki ga je sklical papež Janez XXIII.  je  podal smernice za večjo in aktivnejšo vlogo laikov pri bogoslužju in pri upravljanju cerkvenih zadev. Tako  je tokrat mesto poročevalca prevzel Ciril Grošeljnamesto domačega župnika. In smo se sprehodili po poti, še prej pa osvežili zemeljske in druge značilnosti Grčije. Malce manj časa smo namenili kamnom in kamenčkom, a brez njih ni šlo, tako kakor brez mož in žena brez rok in glav ne. Še pogled v grško kuhinjo in posodje je bil tokrat krajši, kakor v številnih muzejih, vendar smo vseeno radi pogledali tudi to plat zgodovine. Ob številnih posnetkih, ki so nastali na romanju in ob pomoči naše vodičke Alenke iz Aritoursa, so bile razkrite marsikatere zanimivosti, tokrat z drugega zornega kota. Na koncu smo se odločili, da za odlično vodenje presenetimo z praktičnim darilom tudi našo vodičko. Ker pa darila, če ga ne zaslužiš ne znaš prav ceniti, se je morala zanj dodobra potruditi. A to ni bilo čisto na koncu, na koncu je sledilo še druženje ob tokrat  ne grški, ampak domači hrani in ne iz popotne torbe, ampak kar iz kuhinje v župnišču. Ob sproščenem  pogovoru smo obujali spomine na minulo romanje in se že pripravljali na nova doživetja na prihodnjem romanju skupaj z župnijo Ljubljana Polje in Aritoursom. 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 29.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo