Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | -1°C
sobota, 19.01.2017
-4°C | 1°C
nedelja, 21.01.2017
-9°C | -1°C
ponedeljek, 22.01.2017
-9°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Člani TD Sv. Vid na ekskurziji v Prlekiji


TURIZEM

| |
22.11.2014      13:24
A A

Člani TD Sv. Vid na ekskurziji v Prlekiji


Za nami je naša druge ekskurzija – tokrat v gostoljubni domači pokrajini Prlekiji, ki slovi po bogati kulinariki ter raznoliki kulturnozgodovinski ponudbi.


Skupinska fotografija v Jeruzalemu
Skupinska fotografija v Jeruzalemu
Deli:

Naša prva postaja so bili Odranci, kjer smo si ogledali cerkev Svete Trojice, ki je znana po bogati zgodovini svojega nastanka ter čudovitih Kregarjevih freskah, ki so njegovo največje delo. V Veržeju nas je nato čakala prava »prleška malica« - okusen bograč s kozarčkom vina, ki nam je dal novo energijo za naše nadaljnje podvige. V okviru Zavoda Marianum Veržej smo si ogledali lončarsko ustvarjanje ter razstavo rokodelskih mojstrovin ter kot posebnost njihove Zemljanke. Pot nas je nato vodila do Čebelarskega muzeja Tigeli, kjer smo si ogledali čebelnjak, ki izvira iz konca 19.stoletja in predstavlja edinstveno in bogato kulturno dediščinoter okušali sladke mojstrovine iz medu. Na martinovo seveda ne gre brez obiska vinske kleti. Tako so nas prijazno sprejeli v zidanici Malek in nas pogostili z bogato degustacijo njihovih vrhunskih vin. Nadaljevali smo z ogledom cerkve Žalostne Matere Božje v Jeruzalemu ter našo ekskurzijo zaključili z bogato martinovo pojedino, ob kateri seveda ni manjkalo dobre vinske kapljice. Verjamem, da si bomo martinovanje v Prlekiji zagotovo vsi vtisnili v lep spomin.

 

Pripravila: Jerneja S. Turk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 23.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo