Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 01.05.2017

delno oblačno
Danes bo povečini sončno. Zjutraj bo ponekod v severni in vzhodni Sloveniji nizka oblačnost, ki bo dopoldne razpadla. Popoldne bo oblačnost od zahoda pričela naraščati. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj C.
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 17°C
sreda, 03.05.2017
5°C | 20°C
četrtek, 04.05.2017
6°C | 19°C
petek, 05.05.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 1.5.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
20°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tekst in podoba v sliki


KULTURA

| |
14.03.2012      22:26
A A

Tekst in podoba v sliki


V avli krašenjske podružnične osnovne šole je bila od sedemnajstega februarja pa tja do konca meseca odprta likovna razstava Tekst in podoba, ki so jo skupaj podprli Javni sklad republike Slovenije - območna enota Domžale, Kulturno društvo Fran Maselj Podlimbarski Krašnja, Zvezi kulturnih društev občin Domžale in Mengeš ter občine Domžale, Lukovica, Mengeš, Moravče in Trzin. Na njej so razstavljali udeleženci Območnega srečanja likovnih skupin Krašnja 2011.


Deli:

Razstavo je sedemnajstega februarja odprl Pavel Pevec, sledil je kratek kulturni program, kjer so zapeli ljudski pevci Franc Maselj Podlimbarski Krašnja ter nastopili recitatorki Mojca Korošec in Brigita Rožič.

»Tekst in podoba – zgoščena zgodovina nekega razmerja« prikaz razmerij med tekstom in likovno podobo v zgodovini likovne umetnosti kakor tudi v sodobni umetnosti. O tem je predaval akademski slikar Janez Zalaznik  v Krašnji sedmega oktobra lani likovnim umetnikom, ki so najprej razstavili svoja likovna dela na to tematiko v Kamniku na regijskem srečanju likovnih skupin koncem prejšnjega leta in letos februarja tudi v Krašnji.

Razstava je bila resnično vredna ogleda, kajti slike povedo mnogo več kot pa opis le-teh v pisani besedi.

Milena Bradač
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo