Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.02.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo povečini pretežno oblačno, ponekod na Primorskem tudi megleno, le na severovzhodu bo sprva še delno jasno. V zahodni polovici države se bodo pričele pojavljati padavine, drugod bo sprva še povečini suho. Jugozahodni veter se bo potopoma polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 11 stopinj C.
8°C | 9°C
sobota, 25.02.2017
3°C | 11°C
nedelja, 26.02.2017
-3°C | 9°C
ponedeljek, 27.02.2017
-1°C | 14°C
torek, 28.02.2017
2°C | 13°C
Opozorila
Četrtek, 23.2.2017 ob 19h
V severovzhodni Sloveniji bo zvečer in v noči na petek pihal okrepljen jugozahodnik s sunki med 70 in 90 km/h.
8°C
9°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Tekst in podoba v sliki


KULTURA

| |
14.03.2012      22:26
A A

Tekst in podoba v sliki


V avli krašenjske podružnične osnovne šole je bila od sedemnajstega februarja pa tja do konca meseca odprta likovna razstava Tekst in podoba, ki so jo skupaj podprli Javni sklad republike Slovenije - območna enota Domžale, Kulturno društvo Fran Maselj Podlimbarski Krašnja, Zvezi kulturnih društev občin Domžale in Mengeš ter občine Domžale, Lukovica, Mengeš, Moravče in Trzin. Na njej so razstavljali udeleženci Območnega srečanja likovnih skupin Krašnja 2011.


Deli:

Razstavo je sedemnajstega februarja odprl Pavel Pevec, sledil je kratek kulturni program, kjer so zapeli ljudski pevci Franc Maselj Podlimbarski Krašnja ter nastopili recitatorki Mojca Korošec in Brigita Rožič.

»Tekst in podoba – zgoščena zgodovina nekega razmerja« prikaz razmerij med tekstom in likovno podobo v zgodovini likovne umetnosti kakor tudi v sodobni umetnosti. O tem je predaval akademski slikar Janez Zalaznik  v Krašnji sedmega oktobra lani likovnim umetnikom, ki so najprej razstavili svoja likovna dela na to tematiko v Kamniku na regijskem srečanju likovnih skupin koncem prejšnjega leta in letos februarja tudi v Krašnji.

Razstava je bila resnično vredna ogleda, kajti slike povedo mnogo več kot pa opis le-teh v pisani besedi.

Milena Bradač
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 01
Izšla: 02.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 23 24 25 26 27 28 1 2 3 4
23.02.2017
Danes ni dogodkov.
25.02.2017 | Turizem
Pustna povorka

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo