Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 29.05.2017

jasno
Danes bo sončno z nekaj kopaste in visoke koprenaste oblačnosti. Čez dan bo zapihal šibak veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 29 stopinj C.
12°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
17°C | 30°C
petek, 02.06.2017
16°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 29.5.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Virnikov Grintovec 1654 m


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
02.06.2015      10:04
A A

Virnikov Grintovec 1654 mDeli:

Napoved vremena ni bila najbolj obetavna, vendar smo se kljub temu odločili, da gremo na Virnikov Grintovec. Zbor na Zgornjem Jezerskem je obetal več kot smo pričakovali. Po nekaj korakih smo že tanjšali "čebulna oblačila" in tudi prve kapljice znoja so se pokazale na čelu. Kako tudi ne, strmina je kar konkretna in malo je trenutkov ko popusti. Tista fraza iz reklame "kamen popusti" ni delovala. Ne glede na vse smo dobre volje korak za korakom pridobivali višino, klepetali, malo tudi opravljali, malo bentili nad vodnico, kje je našla takšen "breg", se smejali in kar na enkrat stali na samem vrhu. Ni veliko prostora, niti ni velikan po višini, razgledi z njega pa so veličastni, še zlasti, če ujameš tako lepo vreme. Med malico so oči kar begale iz enega hriba na drugi, največkrat pa so se ustavile na severnih stenah Kamniško Savinskih alp. Kočni, Grintovcu, Dolgem hrbtu, Skuti, pa na  Rinkah in še bi lahko našteval. Pa ne bom. Če hočete več, se povzpnite na njegov vrh, mislim na vrh Virnikovega Grintovca in se prepričajte. Polni želodčki, spočite noge in že se spuščamo v dolino. Na nekaterih odsekih kar nismo mogli verjeti, da smo hodili v takšno strmino saj je bil spust skoraj "navpičen". Vsi veseli, nasmejani in polni energije smo v dolini razpravljali o turi in si že v mislih pripavljali novo.

Hvala Marinki, naši vodnici, da nas je varno vodila na poti, vas bralci pa vabim, da vrh kljub strmini obiščete ali pa se nam v PD Blagovica pridružite, da bomo skupaj osvajali tako lepe vrhove. Pri nas jih ne manjka, pa srečno.

 

Za PD Blagovica, Bojan 
Povezave:www.pd.blagovica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
29.05.2017
Danes ni dogodkov.
04.06.2017 | Družabni dogodki
Vabilo rokodelcev moravške doline
04.06.2017 | Družabni dogodki
Vabilo rokodelcev moravške doline

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo