Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
12°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
10°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
7°C | 16°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Ultramaratonec Hilarij uspešno okreval po ......


ŠPORT, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
24.09.2012      14:21
A A

Ultramaratonec Hilarij uspešno okreval po kolesarski nesreči


V začetku septembra se je slovenski ultramaratonski kolesar Radovan Skubic Hilarij lotil podviga, v okviru katerega je nameraval s kolesom prekolesariti vseh 211 slovenskih občin. Po odmevnem startu, pri katerem so ga na kolesih spremljali Nuša Derenda, dr. Andrej Vizjak, nekateri župani ter mladi kolesarji, je moral projekt prekiniti. Med četrtim dnevom kolesarjenja, 3. septembra, je namreč pri Cerknem padel in se poškodoval. Po 14-dnevnem okrevanju v UKC Ljubljana je večina poškodb pozdravljenih, njegovo počutje pa je dobro. Naslednje leto spomladi si želi projekt 211 lipovih listov dokončati in v celoti povezati zeleno Slovenijo. Ostalo mu je še 155 občin in za približno 2.200 kilometrov kolesarjenja po Sloveniji.


Deli:

V kulturnem centru Delavski dom Zagorje ob Savi v petek, 28. septembra 2012, ob 17. uri prireja dogodek z naslovom »Hilarij se vrača domov«, na katerem bo predstavil svojo življenjsko pot in športne podvige, hkrati pa tudi svoje načrte za prihodnost.

 

Na dogodku bo prisoten Sandi Češko, ustanovitelj multinacionalne korporacije Studio Moderna, ki že vseskozi podpira Hilarijeve projekte. Poleg župana Občine Zagorje ob Savi, Matjaža Švagana, bo na dogodku sodelovala tudi Aleksandra Gradišek, direktorica Centra za razvoj Litija, ki pod znamko Srce Slovenije povezuje občine v osrčju naše države.

 

Pri organizaciji dogodka sodeluje tudi Center za razvoj Litija, ki v okviru znamke Srce Slovenije povezuje turistične, podjetniške in okoljske potenciale zaokroženega območja v osrčju Republike Slovenije. Spodbuja podjetniški preboj podeželja, varovanje naravnega okolja in lokalno samooskrbo ter krepi aktivno vlogo prebivalcev. Več na www.razvoj.si.

Ana Savšek, Center za razvoj Litija
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo