Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
9°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Športni dan cerkvenega otroškega pevskega ......


ŠPORT

| |
20.01.2013      17:31
A A

Športni dan cerkvenega otroškega pevskega zbora


Redna telesna vadba je kot tista pesmica, ki smo se jo morali vsi naučiti v osnovni šoli – nihče ni tega naredil iz veselja, vendar pa smo bili po opravljeni nalogi vsi ponosni, da smo uspešno opravili vse. No, rekreacija nam poleg osebnega zadovoljstva prinese tudi koristi za telo, kar je dobro znano in zaradi česar se k telovadbi spravijo tudi tisti, ki sploh niso njeni oboževalci. Tako so znani izsledki raziskav pokazali, da je gibanje v našo korist tako v mladosti kakor na starost. Dejstvu, da rekreacija ugodno vpliva na zdravje, pritrjujejo vsi, tudi tisti, ki se z njo ne ukvarjajo. Sodobni način življenja nam sicer lajša delo in pušča več prostega časa, zato smo prepuščeni obremenitvam, predvsem živčnega sistema in s tem stresom, ki rušijo notranje ravnotežje. To se pokaže kot bolezen, zmanjšana delovna zmogljivost in zanimanje za učenje. Zloglasni trojki: premajhni telesni dejavnosti, nepravilni prehrani in stresnim situacijam sodobni človek le težko ubeži, se pa ji z dobro voljo uspešno upira, kajti pravilno načrtovana in vodena športna rekreacija ima številne ugodne vplive na telo.


Deli:

In tega se še kako zaveda tudi Petra Avbelj, ki je tudi učiteljica smučanja, a tokrat pevce in pevke otroškega zborčka ni popeljala na smučanje, ampak na bližnji hribček pod Čebelarskim centrom in namesto ure gledanja v notno črtovje in se uglaševati, so se tokrat podili po belih zasneženih površinah. Neštete vragolije so bile uprizorjene tokrat na snežnih poljanah, a se ni nikomur nič zgodilo, le razpoloženje, kar se tiče veselja, se je močno povečalo. Tudi zaradi takšnih drobnih pozornosti otroci raje hodijo na pevske vaje, saj jih poleg ljubezni do petja vežejo nešteta druženja tudi na drugih, ne samo pevskih področjih. Iz zaupnih virov sem izvedel, da se že marljivo pripravljajo na letošnji ples z dobrim namenom Pustno Sobotno Iskrico in mogoče je katera izmed idej, v kaj se našemiti, padla tudi v soboto, ko je imel otroški pevski zbor športni dan.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo