Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 11h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Sara Jenčič druga na EP v balinanju


ŠPORT

| |
09.12.2015      8:22
A A

Sara Jenčič druga na EP v balinanju


V italijanskemu Saluzzu se je pred slabim mesecem odvijalo Evropsko prvenstvo v balinanju, kjer je Slovenske barve zastopala tudi naša občanka Sara Jenčič. Pravzaprav nas ni le zastopala, kajti v disciplini bližanja in zbijanja v krog je osvojila srebro in s tem presenetila tudi stroko, saj je Sara v reprezentanci nastopila prvič.


Sara Jenčič in selektor Jure Rijavec
Sara Jenčič in selektor Jure Rijavec
Deli:

Sara je z balinanjem začela leta 2005, v trboveljskem balinarskem klubu BK Buldog. Hitro je postalo jasno, da je perspektivna mlada balinarka in ji talenta ne manjka. Leta 2012 je prestopila v ljubljanski klub BŠK Svoboda. Redno se udeležuje državnih prvenstev, kjer »natančno« zbira vrhunske rezultate. Lansko leto je prvič postala državna prvakinja v natančnem zbijanju, letos pa ji je naslov "zbežal" za 1 točko. Sara ima še veliko odličnih rezultatov v ostalih disciplinah (natančno zbijanje, posamezno, dvojke, pokal BZS, igra v krog). Redno se udeležuje tudi vsakoletnega mastersa, kjer nastopi le osem najboljših igralk sezone. Letos je nastop žal odpovedala zaradi neljubih družinskih obveznosti.

 

Reprezentanco članic je v začetku leta prevzel nov selektor, Jure Rijavec, ki je Saro povabil v reprezentanco. Sara je po letih treningov in odličnih predstav le prišla do svoje priložnosti na velikih tekmovanjih in to na Evropskem prvenstvu v italijanskem Saluzzu.

 

Čeprav je svoj edini naslov državne prvakinje osvojila lani v natančnemu zbijanju ji igra bližanja in zbijanja v krog zelo leži, saj je v tej disciplini najboljša v državni ligi. To je uvidel tudi novi selektor in ji zaupal pomembno nalogo v njenem prvem nastopu v majici z državnim grbom. Sara je na igrišču delovala kot da je to njen deseti nastop na velikih tekmovanjih, ovire na poti do odličja pa so padale kot za stavo. Sara je vse navdušila s svojo mirnostjo in zanesljivostjo. V boju za finale je brezkompromisno opravila s Francozinjo, medtem ko je bil finalni dvoboj zgodba zase. Italijanka Barbara Zurini je skozi prvenstvo igrala odlično a so se tudi njej v določenih trenutkih finala zatresle roke. Sara ponujenih priložnosti žal ni izkoristila, zato je bil poraz neizbežen.

 

Sara je o dogajanju v Italiji povedala naslednje: Na EP sem se odpravila sproščeno in neobremenjeno. Poznala sem samo Italijanko Barbaro Zurini, s katero sem se kosala v finalu, ostalih žensk/deklet nisem poznala, zato nisem vedela tudi kaj pričakovati. Z igrami v skupini sem začela zelo sproščeno, kar so pokazali tudi moji rezultati. Napetost in tremo sem čutila šele v četrtfinalu, ker sem videla, da zmorem in se mi je prikazala priložnost, da lahko uspem. S solzami sreče sem se uvrstila med 4 najboljše igralke v tej disciplini. To, da sem prišla tako daleč je bil zame že velik uspeh. Nato sem v polfinalu premagala še mlado Francozinjo in srebrna medalja je bila v žepu. V finalnem boju sem imela nekaj priložnosti, ki jih žal nisem izkoristila, vendar pa sem bila kljub vsemu ponosna nase in na medaljo.

Z rezultatom pa sem sigurno presenetila marsikaterega balinarskega navdušenca. Dekleta smo se v reprezentanci podpirale in spodbujale, vzdušje je bilo super.

 

Za piko na i, pa sem bila po Evropskem prvenstvu izbrana tudi za športnico tedna na Valu 202. To mi veliko pomeni, vse skupaj pa mi daje moči za naprej.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo