Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Pohod in tek za krof


ŠPORT

| |
28.10.2013      8:45
A A

Pohod in tek za krof


V Krašnji je v nedeljo, 6. oktobra, potekala tradicionalna športna prireditev tek in pohod za krof. Slednji je bil v organizaciji Športnega društva Krašnja na sporedu v jubiljeni dvajseti izvedbi, medtem, ko je bil tek že osemnidvajseti zapored.


Deli:

V lanskem letu so premierno priredili tudi krofkov tek za najmlajše, ki so ga ponovili tudi letos. 43 malčkov je moralo premagati slabih 200 metrov proge. Splačalo se je, saj jih je na koncu čakala slastna nagrada. Krof je šel hitro v želodček v trajni spomin pa je ostala medalja, ki so jo prejeli vsi udeleženci iz rok Helene Žigon, poznane kot najstarejše maratonke pri nas. Za tem se je na startno vrsto postavilo 93 tekmovalcev v teku za krof. Med njimi je bilo preko 20 judoistov iz celjskega kluba Z'dežele Sankaku na čelu z dobitnico slate olimpijske medalje Urško Žolnir. Pod vodstvom trenerja Marjana Fabjana trenutno opravljajo priprave na Rogli, a so si vzeli čas in so glede na lansko zelo prijetno izkušnjo tudi tokrat prišli v Krašnjo. Sproščenost in domačnost je tisto kar krasi ta tek. Štarter je bil tokrat ultramaratonec Dušan Mravlje, že stari znanec prireditve, ki se jo je prvič udeležil leta 1995. Letos je sklenil svojo tekmovalno pot in ob tem dejal:«Vsak dan še vedno odtečem 15 do 20 kilometrov ne glede na to, da nisem več aktiven. Vsakemu svetujem naj se giblje. Ni pomembno ali teče, kolesari, pleza ... Pomembno je, da se giba.« Mravlje je pred kratkim izdal tudi knjigo z naslovom Tek moja norost v kateri opisuje svoje življenje in da ne obstajajo cilji, ki jih ne moremo doseči. S kakšnim časom in uvrstitvami so v cilj pritekli tekači si lahko podrobneje ogledate na spletni strani www.krasnja.si Omeniti velja še, da se je 20. pohoda udeležilo 65 posameznikov, v tednu po prireditvi pa na pohod odšli tudi otroci iz vrtca in šole.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo