Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-4°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-6°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-4°C
0°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Si upaš- 40 dni brez alkohola


SOSED SOSEDU

| |
20.02.2016      20:45
A A

Si upaš- 40 dni brez alkoholaDeli:

Pepelnica je čas , ko vstopamo v postni čas, obenem  tudi v čas preventivne akcije 40 dni brez alkohola. Alkohol v Sloveniji povzroči skoraj vsako tretjo prometno nesrečo s smrtnim izidom in neposredno veliko materialno škodo. Vsako leto umre med 400 in 500 ljudi zaradi bolezni,  samomorov in nesreč povezanih z alkoholom. Neizmerljivo je trpljenje in stiske v družinah - v povprečju v vsakem četrtem gospodinjstvu prav zaradi alkohola . Manj, malo ali nič alkohola je vedno prava odločitev in ker je odreči se zelo težko, poskusimo najprej z malimi koraki. Alkohol je eden glavnih dejavnikov tveganja za kronične bolezni, poškodbe in nasilje. Vsak dan je zaradi alkohola v bolnišnico sprejetih 10 oseb. V letu 2015 je zaradi alkohola v prometu umrlo kar 36 oseb, kar predstavlja tretjino nesreč s smrtnim izidom. Pri tem je izredno visoka povprečna alkoholiziranost voznikov povzročiteljev prometnih nesreč, saj presega 1,45 promila. Vsako leto se udeleži rehabilitacijskih programov približno 6.000 voznikov. Osebe, ki največ pijejo, so moški v starosti 40–45 let. V zadnjih letih narašča odstotek mladih žensk med 25. in 30. letom, ki se pogosto opijajo. Prav tako se vedno več mladih z alkoholom sreča že pred 13. letom. Verjetno zakoreninjenega zla ne bomo uspeli izkoreniniti v eni potezi, a vendar se lahko, kakor je že napisano korak za korakom odrekamo pitju v dobro nas samih in naših bližnjih in post je pravi čas, da storimo to in naredimo prvi korak.   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 23.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo