Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
12°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pogovorni večer s Sonjo Pungertnik – Slovenko ......


SOSED SOSEDU

| |
03.12.2015      21:31
A A

Pogovorni večer s Sonjo Pungertnik – Slovenko leta 2014Deli:

 

Dober glas seže v deveto vas in tako so o tem, da znamo in zmoremo pripraviti dobre prireditve slišali tudi v Domžalah. K sodelovanju o pripravi srečanja z Sonjo Pungertnik Slovenko leta 2014 so zato povabili Zinko Meden predsednico ženske zveze N.Si, ki je pomagala ustvarjati res lep in bogat večer. Sicer je srečanje in pogovor  z gospo Sonjo vedno nekaj posebnega, saj zaradi svoje invalidnosti gleda na svet z drugačnimi očmi. Ker ne vidi, čuti svet in družbo okoli sebe na drugačen način in drugače kakor mi.  Iz pogovora, ki ga je vodila višja knjižničarka, profesorica slovenskega jezika in diplomirana literarna komparativistka Ivanka Učakar, je bilo zaznati, da Sonji nobeno področje ni tuje. Tako se je v svojem razmišljanju lotila tematike s področja šolstva, izobraževanja, problemov invalidnih oseb, kulture  in tudi aktualnih družbenih dogajanj.

Na začetku prireditve je zbranim spregovorila predsednica Nove Slovenije Krščanskih demokratov gospa Ljudmila Novak, ki je v svojem nagovoru  poudarila, da ima vsak izmed nas svoje poslanstvo ali poklicanost , vprašanje pa je če znamo to poslanstvo izpolniti in svoje sposobnosti prav uporabiti. Da je to možno , s svojim življenjem in delom dokazuje  prav gospa Sonja. Ne samo, da so ženske trmaste, ampak znajo dokazati, da se z močno voljo in vztrajnostjo da marsikaj doseči. Gospa Sonja je še enkrat dokazala, da v se v svojih razmišljanjih loteva vsakovrstnih življenjskih problemov in ob tem s svojo prijaznostjo in toplo besedo, s svojo iskrenostjo, odprtostjo in toplino navdušuje mlado in staro. Tokratni pogovorni večer je pripravil Regijski odbor ženske zveze NSi Ljubljana vzhod v sodelovanju z Občinskim odborom NSi Domžale. Za kulturno popestritev prireditve  pa so z glasbenimi vložki poskrbeli člani  družine Kozjek iz Domžal. V drugem delu večera je OO NSi Domžale podelil priznanja svojim članom za 15 let članstva v stranki. Po zaključku uradnega dela je sledil je še družabni del, v katerem so imeli udeleženci večera možnost tudi osebno spregovoriti z gostjo večera in medsebojno izmenjati vtise o prireditvi ali o aktualnih družbenih temah . 

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 29.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo