Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

delno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-6°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-5°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-6°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 16h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-6°C
-1°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Po poteh mojih staršev- v spomin in zavedanja ......


SOSED SOSEDU

| |
23.05.2016      8:56
A A

Po poteh mojih staršev- v spomin in zavedanja koreninDeli:

Kar nekaj poti je v Črnem grabnu, ki so lepo označene in urejene in sprehajalcu nudijo obilo užitkov. Že štiri leta pa imajo svojo pot tudi družinski člani, ki izhajajo iz rodu Fajdigovih iz Rafolč in Kajžnih iz Straže. Tudi letos so se odpravili na pot in sicer na deževno soboto 14. maja izpred Kulturnega doma v Radomljah. Tako jih je pot vodila mimo vasi Hudo in zg Rudnika, kjer so se ustavili pri Koferdru rojstni hiši enega izmed Fajdigovih, ter se nato spustili proti Kolovcu. Mimo Jazbečeve domačije in Dupelj so prispeli v Stražo, kjer so se pri Kajžnem Jožu malce okrepčali. Nato  jih je pot vodila še do Rafolč, kjer so se zbrali pri Fajdigovi hiši, bolje spominu nanjo. Čeravno hiša ne stoji več, se po domače še vedno reče pri Fajdig in čeravno so mnogi spremenili tudi priimke so še vedno Fajdigovi, kar s ponosom povedo. Preden so se odpravili k sveti maši v spomin na vse pokojne Fajdigove in Kajžne v cerkev sv. Katarine v Rafolčah so imeli še toliko moči, tudi dež je nad njimi obupal, da so se pomirili še v športnih igrah. Pri sveti maši, ki jo je daroval župnijski upravitelj Jožef Lap je naglasil, da je prav, da se zavedajo svojih korenin, a da je potrebno vedeti tudi to koliko rožnih vencev so njihovi starši in stari starši darovali za blagoslov družine. Obenem jim je malce potrkal na dušo češ, kaj pa vi? Četrti pohod je tako pod streho, resnično pod streho na suhem in sorodniki, ki so se ponovno srečali in poklepetali in, če se že drugače ne vidijo in slišijo so se zadovoljni razšli. Prav takšno druženje  je namreč idealno za utrjevanje družinskih vezi. Zato naj zaključim z besedami Katje Bergles, ki pravi Svet je takšen kot je. Kakšen bo jutri je odvisno od tebe in mene in pri Fejdigovih in Kajžnih je svet prav zaradi takšnih pohodov lep tako danes kot jutri.       
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 23.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo