Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.01.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v hribovitem svetu precej jasno, drugod bo večinoma oblačno, ponekod po nižinah v notranjosti tudi megleno. Najvišje dnevne temperature bodo od -5 do 2, na Primorskem do 10 stopinj C.
-8°C | -3°C
torek, 24.01.2017
-7°C | 0°C
sreda, 25.01.2017
-7°C | -1°C
četrtek, 26.01.2017
-8°C | 1°C
petek, 27.01.2017
-10°C | -3°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.1.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
-8°C
-3°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Naši rojaki po svetu


SOSED SOSEDU

| |
19.01.2014      12:20
A A

Naši rojaki po svetu


V tedniku Družina lahko preberemo številne zanimive prispevke iz sveta in domovine. Tako je bil v nedeljo 5. januarja objavljena novica, da je mons. Vinko Bokalič postal škof v Santiagu del Estero.


Deli:

Papež Frančišek je svojega nekdanjega pomožnega škofa v Buenos Airesu mons. Vinka Bokaliča 23. decembra imenoval za škofa argentinske škofije Santiago del Estero. Sam ga je 29. maja 2010 tudi posvetil v škofa, mons. Bokalič je bil nato do izvolitve kardinala Jorgeja Maria Bengogglia za papeža njegov tesni sodelavec. Škofija Sanitago del Estero spada v  metropolijo Tucaman, šteje okrog 700.000 prebivalcev od katerih jih je 88 odstotkov katoličanov. Po površini je štirikrat večja od Slovenije, leži v severozahodnem delu osrednje Argentine. Škof Bokalič je za škofom Lojzetom Urbančem (upravlja sosedno škofijo Catamarca) in nadškofom Andrejem Stanovnikom( nadškofija Corrientes) že tretji škof slovenskega rodu v Argentini. Rodil se je 11. junija 1952 v Buenos Airesu očetu Vinku in materi Pavli , rojeni Iglič, ki sta v Argentino prišla leta 1949. Oče je doma iz Mengša, mama pa iz Prevoj. Po vstopu k lazaristom je študiral teologijo v Buenos Airesu, kjer je bil 1. aprila 1978 posvečen v duhovnika. Po mašniškem posvečenju je večinoma deloval v argentinski prestolnici, kjer je skrbel za pastoralo mladih, bil je župnik,rektor semenišča, vizitator Misijonske družbe ter tri leta misijona v škofijo Goya. Zgornji zapis je povzet iz  tednika Družina.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 23.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo