Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.10.2016

delno oblačno
Zvečer bodo krajevne plohe povsod ponehale. Noč bo večinoma oblačna, le na Primorskem bo deloma jasno. Burja se bo nekoliko okrepila.
9°C | 14°C
petek, 28.10.2016
5°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 15°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 16°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Naši rojaki po svetu


SOSED SOSEDU

| |
19.01.2014      12:20
A A

Naši rojaki po svetu


V tedniku Družina lahko preberemo številne zanimive prispevke iz sveta in domovine. Tako je bil v nedeljo 5. januarja objavljena novica, da je mons. Vinko Bokalič postal škof v Santiagu del Estero.


Deli:

Papež Frančišek je svojega nekdanjega pomožnega škofa v Buenos Airesu mons. Vinka Bokaliča 23. decembra imenoval za škofa argentinske škofije Santiago del Estero. Sam ga je 29. maja 2010 tudi posvetil v škofa, mons. Bokalič je bil nato do izvolitve kardinala Jorgeja Maria Bengogglia za papeža njegov tesni sodelavec. Škofija Sanitago del Estero spada v  metropolijo Tucaman, šteje okrog 700.000 prebivalcev od katerih jih je 88 odstotkov katoličanov. Po površini je štirikrat večja od Slovenije, leži v severozahodnem delu osrednje Argentine. Škof Bokalič je za škofom Lojzetom Urbančem (upravlja sosedno škofijo Catamarca) in nadškofom Andrejem Stanovnikom( nadškofija Corrientes) že tretji škof slovenskega rodu v Argentini. Rodil se je 11. junija 1952 v Buenos Airesu očetu Vinku in materi Pavli , rojeni Iglič, ki sta v Argentino prišla leta 1949. Oče je doma iz Mengša, mama pa iz Prevoj. Po vstopu k lazaristom je študiral teologijo v Buenos Airesu, kjer je bil 1. aprila 1978 posvečen v duhovnika. Po mašniškem posvečenju je večinoma deloval v argentinski prestolnici, kjer je skrbel za pastoralo mladih, bil je župnik,rektor semenišča, vizitator Misijonske družbe ter tri leta misijona v škofijo Goya. Zgornji zapis je povzet iz  tednika Družina.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 29.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo