Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

delno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
-6°C | -1°C
četrtek, 19.01.2017
-5°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-6°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
-6°C
-1°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Meni nič, tebi nič jo je sama mahnila od doma ......


SOSED SOSEDU

| |
06.11.2016      19:57
A A

Meni nič, tebi nič jo je sama mahnila od domaDeli:

Da se je za pot od doma potrebno dobro pripraviti, posebno, če gre za pobeg neke vrste, se je lahko v soboto lahko prepričala telica, ki  je prišla v Trnjavo. Kar malce panike je v naselju povzročila lepa telica, ki se je sprehajala po okoliških travnikih. Najprej so okoliški kmetje pogledali po svojih hlevih in ko so ugotovili, da ni iz njihovih hlevov se je začela akcija. Domačinom so se pridružili še  Rousovi iz Trnovč, sicer  lastniki mlade telice in začelo se je iskanje. Telica se je med tem časom naveličala ravninskih pašnikov in jo mahnila po gobe, ali kostanj globoko v gozd. Pri takšni iskalni akciji še kako prav pride vsak posameznik in tako smo poklicali v pomoč še gasilce PGD Lukovica in se skupno napotili po sledeh ubežnice. Poti so vodile po gozdu gor in dol, ter sem ter tja in jo na koncu našli v bližini  naselja Brezje, kjer so jo ob pomoči vitla potegnili iz grape. Premočeni a vseeno veseli, da se je ubežnica našla, sicer živa in zdrava, le malce utrujena od daljšega sprehoda. Ubežnica je sedaj v domači oskrbi, v imenu lastnikov vsem krajanom Trnjave, ki so sodelovali pri iskanju in gasilcem, ki so priskočili na pomoč pri iskanju  HVALA.     
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 23.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo