Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
9°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Meni nič, tebi nič jo je sama mahnila od doma ......


SOSED SOSEDU

| |
06.11.2016      19:57
A A

Meni nič, tebi nič jo je sama mahnila od domaDeli:

Da se je za pot od doma potrebno dobro pripraviti, posebno, če gre za pobeg neke vrste, se je lahko v soboto lahko prepričala telica, ki  je prišla v Trnjavo. Kar malce panike je v naselju povzročila lepa telica, ki se je sprehajala po okoliških travnikih. Najprej so okoliški kmetje pogledali po svojih hlevih in ko so ugotovili, da ni iz njihovih hlevov se je začela akcija. Domačinom so se pridružili še  Rousovi iz Trnovč, sicer  lastniki mlade telice in začelo se je iskanje. Telica se je med tem časom naveličala ravninskih pašnikov in jo mahnila po gobe, ali kostanj globoko v gozd. Pri takšni iskalni akciji še kako prav pride vsak posameznik in tako smo poklicali v pomoč še gasilce PGD Lukovica in se skupno napotili po sledeh ubežnice. Poti so vodile po gozdu gor in dol, ter sem ter tja in jo na koncu našli v bližini  naselja Brezje, kjer so jo ob pomoči vitla potegnili iz grape. Premočeni a vseeno veseli, da se je ubežnica našla, sicer živa in zdrava, le malce utrujena od daljšega sprehoda. Ubežnica je sedaj v domači oskrbi, v imenu lastnikov vsem krajanom Trnjave, ki so sodelovali pri iskanju in gasilcem, ki so priskočili na pomoč pri iskanju  HVALA.     
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo