Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.01.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, predvsem v južni in deloma osrednji Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna, popoldne in zvečer zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-5°C | -2°C
torek, 17.01.2017
-4°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-8°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-8°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 10h
Danes bo na Primorskem sprva pihala zmerna burja, ki se bo popoldne in zvečer krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-5°C
-2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Dobro je vedeti


SOSED SOSEDU

| |
06.11.2013      20:02
A A

Dobro je vedeti


Jesenski in zimski čas zahteva od voznikov in drugih udeležencev v prometu posebno pozornost, saj so razmere bistveno drugačne kakor v poletnem času. Ne samo nenadne spremembe vremena, tudi druge okoliščine so, ki zahtevajo, da sebe in naše vozilo pripravimo na prihajajoči čas.


Deli:

Ker vožnjo pozimi opredeljuje zakon o pravilih cestnega prometa je dobro vedeti, da morajo  od 15. novembra do 15. marca naslednjega leta imeti motorna in priklopna vozila v cestnem prometu predpisano zimsko opremo.  A ne samo takrat, ampak tudi takrat, ko so zimske razmere. Te pa so takrat, ko se sneg oprijemlje vozišča, ko je vozišče zasneženo, zaledenelo, ali poledenelo. Čeprav zimsko opremo določa pravilnik je prav, da vemo, da moramo imeti na dvoslednih vozilih zimske pnevmatike na vseh kolesih, ali poletne pnevmatike in v priboru ustrezno  velike snežne verige. Namesto verig lahko uporabimo  tudi njim enakovredni pripomoček. Vozila s štirikolesnim pogonom morajo imeti v primeru stalnega pogona snežne verige vsaj za eno os, a v primeru priklopljivega pogona za stalno vklopljeno os. Zimske pnevmatike nosijo oznako "M+S"ali "MS"ali "M&S" ob tem morajo biti kanali  dezena pnevmatik, ki štejejo za zimsko opremo  globoki najmanj 3mm. Obenem moramo pozimi paziti , da na našem vozilu ni snega, ali ledu, ter, da so stekla našega avtomobila suha in nam s tem omogočajo dobro vidljivost.  Ni odveč tudi opozorilo, da se izognemo morebitnim nevšečnostim, da našo tekočino za steklo-vitrex zamenjamo za zimsko, preverimo hladilno in zavorno tekočino. Obisk servisa in kontrola akumulatorja ter tekočin našega jeklenega konjička se nam lahko kaj hitro povrne. Ob tem pa ne pozabimo, da je vidljivost pozimi slaba in, da nekateri še vedno hodijo peš in so zato mnogo manj vidni, posebno če ne nosijo kresničk , ali odsevnih trakov. Mogoče pa nas bo o pravočasni in pravilni uporabi zimske opreme spomnila kazen, ki za neupoštevanje predpisov znaša od 40 do 500€.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 23.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo