Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-4°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-8°C | -2°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 1°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-4°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Prenova in povečanje računalniške učilnice na ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
19.10.2012      8:14
A A

Prenova in povečanje računalniške učilnice na OŠ Janka Kersnika BrdoDeli:

Novo šolsko leto je že v polnem teku. Učenci že mesec in pol pridno nabirajo znanje v osnovnošolskih klopeh. Stiska s prostori na naši šoli je vsako leto večja. Zato iščemo vsemogoče poti, da bi na šoli pridobili kar največ uporabnega prostora za izvajanje učnega procesa. Trudimo se, da bi delno neizkoriščene prostore najbolje pripravili za izvajanje različnih dejavnosti. Tako so na Osnovni šoli Janka Kersnika Brdo v avgustu in septembru potekala obnovitvena dela, ki so bila usmerjena k reševanju prostorske problematike ter pridobivanju prenovljenih in modernih prostorov za delo učencev in učiteljev.

Prav gotovo med večja obnovitvena dela sodita prenova in povečanje računalniške učilnice in učilnice »čakalnice«, ki je bila prej ločen del tega novega prostora. Dela so potekala tako, da smo najprej porušili steno in na podlagi statičnega izračuna izdelali nosilne stropne vezi. Nato smo napeljali električno in računalniško instalacijo. Položili smo novo talno oblogo in učilnico prepleskali. Računalniško učilnico smo opremili tudi z novimi računalniškimi mizami in ergonomskimi stoli, ki uporabnikom ponujajo zdravo in prijazno delovno okolje .

 

S to prenovo smo pridobili tudi prostor, ki ga sedaj uporablja vodstvo šole oziroma pomočnica ravnateljice. Prav tako sta se ob tem iz kletnih prostorov v prvo nadstropje preselili tudi pisarni računovodje in knjigovodje. Uprava šole je s tem v celoti umeščena v prostore na zgornjem hodniku, kar omogoča nemoten pretok informacij in dobro sodelovanje. Obenem smo pridobili tudi manjše prostore v spodnji etaži, kjer lažje opravljajo svoje delo učitelji dodatne strokovne pomoči.

 

Sredstva smo pridobili iz občinskega proračuna za vzdrževanje šole. Vodenje projekta in dela je prevzela šola. Nove pridobitve smo zelo veseli in vidimo, da se tako učenci kot tudi učitelji v prenovljeni računalniški učilnici dobro počutijo. Zahvaljujemo se Občini Lukovica za razumevanje in finančno podporo.

 

Kolektiv OŠ Janka Kersnika Brdo z ravnateljico dr. Anjo Podlesnik Fetih

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 23.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo