Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
4°C | 11°C
ponedeljek, 24.10.2016
8°C | 17°C
torek, 25.10.2016
14°C | 19°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
11°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Kljub rdečem alarmu običajen dan za naše ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
07.02.2015      15:52
A A

Kljub rdečem alarmu običajen dan za naše šolarje


Ministrica za izobraževanje Stanka Setnikar Cerar je v sredo, 4. februarja 2015, v okrožnici vrtcem, osnovnim in srednjim šolam ter trugim zavodom predlagala, da zaradi napovedanega oranžnega oziroma rdečega alarma, v dogovoru z ustanovitelji razmislijo o organizaciji šolskih prevozov in izvedbi pouka.


Osnovna šola Janka Kersnika Brdo pri Lukovici
Osnovna šola Janka Kersnika Brdo pri Lukovici
Deli:
Stanka Setnikar Cerar je tako predlagala, da naj pouk v petek, 6. februarja odpade, če ne bo možno zagotoviti varnosti v cestnem prometu. Zaradi napovedanih izrednih vremenskih razmer je bilo tako po državi zaprtih 138 osnovnih šol, vendar pa naše osnovne šole Janka Kersnika Brdo ni bilo med njimi. Župan Matej Kotnik je na dan, ko naj bi bile zaprte osnovne šole pojasnil, da se je v zvezi s tem na občino obrnilo tudi vodstvo osnovne šole na Brdu. Glede petkove situacije je povedal: "Moje mnenje je bilo, da pouk mora biti, ker vem, s čim operiramo in da smo sposobni v doglednem času splužiti tudi večje količine snega seveda, če do njih sploh pride. Sam nisem zaupal napovedi, čeprav so zaprli tudi mnoge šole v okolici (Dob, Kamnik, Moravče), saj je tudi razlika med snegom in žledom. Preteklo leto je bila šola zaradi žledu zaprta, ker ni bilo elektrike in posledično tudi ni bilo ogrevanja. Tokrat je bil prevoz otrok zagotovljen in tudi vozniki so imeli navodila, da je varnost na prvem mestu! Sam si ne znam predstavljati, da bi zaradi pol metra snega v Sloveniji, kar vse obstalo, saj je bila panika glede tega po mojem mnenju pretirana. Mi smo imeli pouk in tako ne bo ne otrokom in ne učiteljem potrebno žrtvovati proste sobote. Snežne katastrofe ni bilo nikjer, sploh v dolini ni bilo skoraj nič padavin. V tej situaciji se je pokazalo, da so nekateri sveto verjeli televizijskim napovedim in kar ostali doma, spet drugi napovedi izkoristili, da jim ni bilo treba iti v šolo. S strani sodelavcev sem bil obveščen o tem, da so šolarji z odročnih krajev vsi prišli v šolo, vendar pa ravno nasprotno določeni, ki živijo v bližini šole niso prišli. Za takšne bi jaz uvedel delovno soboto, vendar se ne mešam v delovanje šole, vendar pa je  bil tovrsten dogodek še en dokaz, da vsemu kar slišimo pač ne gre verjeti, ampak se moramo prepričati na lastne oči."Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 29.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo