Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

1. GLASBENA OLIMPIJADA V SLOVENIJI (GO)


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA

| |
22.03.2012      1:37
A A

1. GLASBENA OLIMPIJADA V SLOVENIJI (GO)Deli:

V soboto, 3. marca 2012, je bila stavba v »stari« Ljubljani (Akademija za glasbo) polna mladih nadebudnih glasbenikov starih od 12 do 18 let iz vse Slovenije z namenom tekmovati na 1. GO v Sloveniji. Med njimi so bili tudi mladi z OŠ JK Brdo: Nejka Dimc, Urh Štempihar Jazbec in Anja Kralj. Naj začnemo na začetku. Priprave so potekale vse od oktobra. Tedensko so se naši mladi srečevali z učiteljico glasbe Simono Burkeljca. Starši se ji zahvaljujemo za vse vzpodbude in mentorstvo. Na GO so se mladi morali izkazati v znanju nauka o glasbi, peti ali igrati so morali »prima vista« (prvič vidiš note in jih zapoješ), zapeti so morali slovensko narodno pesem (spremljala jih je Katja Erban) in na koncu izvedli skladbo, ki so jo sami skomponirali. Nejki je pri izvedbi skladbe Zmešnjava za dve flavti pomagala prijateljica Katja Omahna, Urh je soliral s tubo pri skladbi Vetrič, Anji pa je h »Klepetu violin« povabila kar teto Moniko Ivančev. Vsi trije so se zelo dobro izkazali. Vsi so osvojili srebrno priznanje, Anja pa je osvojila še posebno priznanje za »odlično vokalno izvedbo« zapete pesmi. ISKRENE ČESTITKE VSEM! Zlato priznanje je bilo samo eno in sicer ga je osvojila Julija Stopar iz Litije in potuje na GO v estonsko prestolnico Talin. V večernih urah smo srečni in zelo zadovoljni zaključili glasbeni »izlet« v Ljubljano. Mladim pa še misel: Uživajte v glasbi še naprej!                            

veseli in ponosni starši

Tina Kralj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 23.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo