Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
9°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 13h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Vrholci počistili in pometli ceste v vasi


LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO

| |
20.08.2013      3:31
A A

Vrholci počistili in pometli ceste v vasi


Vedno bolj bo držalo načelo, da ne bodo več uradne institucije tiste, ki bodo narekovale akcije občanom, ampak bodo samoinciativni občani tvorci novih idej in akcij za ustvarjanje lepše in boljše družbe. O nekaterih uspešnih akcijah smo že poročali, vendar Vrholci ne odnehajo in si najdejo še vedno nove izzive.


Zagnanci ob bagerju
Zagnanci ob bagerju
Deli:

Prvo majsko soboto so se zbrali vaščani Vrhovlj ob 15. uri pri pred leti obnovljeni kapelici, ki jo še vedno vzorno vzdržujejo in krasijo. Gostičev Tone je povedal zgodbo svojega očeta, ki je govoril, da je bila med 1. svetovno vojno v hiši huda griža. Zaradi varnosti pred okužbo drugih so hišo zaplankali, da ni mogel nihče vstopiti in nihče oditi. Nekaj stanovalcev je umrlo, preživeli pa so se zaobljubili, da bodo zgradili kapelico. Imeli so srečo, ker so  po 1. svetovni vojni pri farni cerkvi na Brdu ravno menjavali kip Matere božje. Dogovorili so se, da ga lahko postavijo v kapelico, obnoviti pa so morali zlomljeno roko in žezlo, prav tako pa večino lipovega lesa zaščititi in na novo prebarvati.

Na omenjeno soboto so bile ženske  opremljene z metlami in grabljami, moški pa z lopatami in nekateri  tudi z rovnicami.   Začeli so s čiščenjem, pometanjem in urejanjem na dupeljskem delu novoasfaltirane ceste in se počasi pomikali proti vasi. Uredili so vse nabrežine in očistili in poglobili vse vodne jaške. Bankine pa so izravnali kar s pomočjo bagerja. S ceste in ob njej so odstranili vse nanose blata, peska in smeti in šele metla je pokazala lepo površino.

Da Vrholci tudi sistemsko skrbijo za okolje, so s pomočjo občine Lukovica, ki je  priskrbela cement, zabetonirali ploščo za ekološki otok ob mlekarni na sredi vasi. Postavili so dve kanti, eno za steklo in drugo za papir. Tako se jim je uresničila želja o skrbi za okolje po enakovrednosti z ostalimi večjimi kraji.

Na koncu so se utrujeni, vendar zadovoljni udeleženci akcije še usedli in se poveselili ob dobri kapljici in naredili načrte še za nadaljnja prostovoljska dela. Ostali bodo še enotni in ne bodo čakali samo na občino.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo