Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
6°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 14°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 31.10.2016
8°C | 13°C
torek, 01.11.2016
6°C | 9°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Blagoslov ognja in velikonočne sveče


PROSTOVOLJSTVO

| |
28.03.2016      17:01
A A

Blagoslov ognja in velikonočne svečeDeli:

 

V času kot je današnji, je vse težje zbrati denar za delovanje posameznih društev, zato so se tokrat animatorji Oratorija 2016 odločili, da poskusijo z majhnimi dejanji le zbrati prepotrebna sredstva za letošnji Oratorij na Brdu. In blagoslov ognja in sveče je lahko pravi trenutek, da z drobno pozornostjo pridobijo nekaj sredstev. Tako so na soboto zvečer pred blagoslovom ognja in velikonočne svečke ponudili vernikom zaščitene svečke, ki so jih potrebovali pri sobotnem obredu. Kajti, kjer gori ogenj, simbol Kristusa, je on med nami , saj pravi  "Jaz sem prava luč." Za pravo luč med nami je potreben Kristus, kajti tam, kjer ga ni, je tema. V tej noči  pride med nas kot Luč, luč ki sije iz teme velikega petka za vse človeštvo, v svetlobo Velike noči.  Zato se zasliši  trikratni vzklik »Kristusova luč« in nato si ob pomoči ministrantov iz velikonočne sveče  verniki prižgejo sveče. Nato sledijo seveda po vseh branjih in petju še litanije vseh svetnikov, nato duhovnik blagoslovi vodo, ki se bo uporabljala za krščevanje. Vanjo potopi velikonočno svečo, podobo Kristusa, ki je svojim krstom posvetil vodo v Jordanu , ter izpoved krstnih obljub ponovno ob prižganih svečkah.  Sveta maša se nato nadaljuje kot običajno z Evharističnim bogoslužjem. To je le delček živahnega in pomenljivega  sobotnega utripa v cerkvi in ob tem je bil zbran tudi  le delček sredstev, ki jih animatorji potrebujejo za uspešno izvedbo Oratorija na Brdu.  

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 27.10.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo