Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12, ob morju okoli 14 stopinj C.
12°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
13°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
16°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 27.5.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Večji težav ni bilo


GASILCI IN ZAŠČITA, OBVESTILA

| |
17.11.2014      14:56
A A

Večji težav ni bilo


Novembrske obilne padavine so povzročile nemalo težav na številnih območjih Slovenije. Župan Matej Kotnik je zato v začetku meseca sklical nujni sestanek za pregled situacije v Občini Lukovica. Prisotni so ugotovili, da glede na količino dežja večjih težav ni bilo in tudi ni bilo potrebno aktivirati celotnega štaba civilne zaščite.


Foto: Mirko Bergant
Foto: Mirko Bergant
Deli:

Mirko Bergant, poveljnik lukoviške civilne zaščite, nam je povedal, da je bila le-ta delno aktivirana. Opravljali so obhode in kontrole, pri odpravi težav pa je bil, kot poroča župan, na terenu celotni režijski obrat, aktivirana prostovoljna gasilska društva in pogodbeni kooperanti.

Poveljnik Gasilske zveze Lukovica Blaž Judež je dejal, da so gasilci v tem času opravili pet intervencij, ki so v povprečju trajale približno uro do ure in pol. Po eno intervencijo so opravili na območju PGD Prevoje in PGD Blagovica, trikrat pa so posredovali krašenjski gasilci. Šlo je za urejanje zemeljskega plazu in hudourniške struge, v dveh primerih je voda zalila garažo in v enem gradbeno jamo. Skupaj je tako v vseh intervencijah sodelovalo 45 gasilcev. Člani PDG Lukovica so vsaki dve uri nadzorovali gladino Gradiškega jezera in opozorili na potrebo po zapori ceste Preserje – Gradiško jezero, ki je bila nemudoma vzpostavljena s strani režijskega obrata. Tako poveljnik civilne zaščite kot poveljnik gasilske zveze pa sta pohvalila sodelovanje z vsemi pristojnimi službami. Judež je še dodal: ”Odkar je struga potoka Radomlja urejena, to je bilo ob gradnji avtoceste, in meteorni kanali očiščeni, večjih težav ni.”

Ceste so bile tako v veliki večini nepoškodovane in normalno prevozne, je poročal Primož Dežman z Občine Lukovica, in dejal: ”V Selcah je bil manjši plaz, manjša težava se je pojavila v naselju Trnovče, na cesti iz Trnovč proti Podgori pa je odneslo brežino. Drugih večjih posebnosti ni bilo, kar lahko pripisujemo dobro opravljenim vzdrževalnim delom.” Režijski obrat namreč ves čas dosledno čisti prepuste in zato do poplav, zastojev in izlitja vode ni prišlo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.05.2017
Danes ni dogodkov.
04.06.2017 | Družabni dogodki
Vabilo rokodelcev moravške doline
04.06.2017 | Družabni dogodki
Vabilo rokodelcev moravške doline

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo