Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.01.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodni Sloveniji precej jasno, drugod pa večinoma oblačno ali megleno. Pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -11, na Primorskem malo nad 0 stopinj C.
-7°C | -4°C
sreda, 25.01.2017
-8°C | -3°C
četrtek, 26.01.2017
-6°C | 0°C
petek, 27.01.2017
-6°C | 0°C
sobota, 28.01.2017
-8°C | 6°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.1.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-7°C
-4°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

20 let Turističnega društva Gradišče - ......


ŠPORT, TURIZEM, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
05.11.2013      18:28
A A

20 let Turističnega društva Gradišče - Veselica in 10. tek okoli Gradiškega jezeraGradiško jezero
Gradiško jezero
Deli:

Društvo je bilo na pobudo vaščanov ustanovljeno pred 20 leti v želji, da s skupnimi močmi izboljša vaško infrastrukturo, družabno življenje sploh in da skrbi za turistične dejavnosti kraja.

 

Prva leta je TD Gradišče organiziralo vaške veselice »Srečanje v Gradišču« s poudarkom na dobrotah z naših kmetij. Odvijale so se v samem središču vasi, ob zaključku šolskega leta.

 

V naslednjih letih  smo  člani društva svoje moči usmerili v posodobitev komunalne urejenosti vasi (asfalt, javna razsvetljava, električna napeljava v zvoniku). Pozneje je bilo  v zapuščenem kamnolomu  urejeno asfaltirano otroško igrišče in večnamenski prostor z  vaško brunarico, mimo katere peljeta dve pešpoti (Pot slovenskih legend in Rokovnjaška pešpot). Postavljeni sta bili dve pozdravni tabli z napisom Dobrodošli v Gradišču. 

 

V želji prepoznavnosti vasi v širši okolici naše domovine pa je bilo  prav naše društvo  prvi pobudnik » Srečanja  Gradišč Slovenije « Prvo srečanje smo organizirali  v juniju leta 2001 in doživeli neverjeten odziv. Novega dogodka se je udeležilo 18 vasi s preko 400 vaščanov, srečanje pa je postalo tradicionalno. Od leta 2001 dalje se tako vaščani vasi z imenom Gradišče vsako leto srečujemo v enem od slovenskih Gradišč.

 

 V  okviru rednih letnih dejavnosti društva  se ob novem letu odvija tradicionalni šahovski turnir, aprila poteka vsakoletna čistilna akcija, ob 1. maju pa imamo kresovanje z golažem.  Poleg teh dogodkov organizira društvo vsako leto še jesensko  strokovno ekskurzijo ter novoletni kres. 

 

Ko je bilo Gradiško jezero šele v nastajanju, si je TD Gradišče  za eno od svojih glavnih aktivnosti  zamislilo in leta 2004  tudi izpeljalo prvi ‘’ Tek okoli Gradiškega jezera ‘’. Tek je postal tradicionalen  in je bil letos že deseti po vrsti. Športnega dogodka se udeležujejo tekači vseh starosti iz bližnje in daljnje okolice.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Priloge:
MS Office Word 2003
tdgovor.doc
17982_tdgovor.doc (43,5 KB)

Prenesi vse
Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 23.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo