Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

delno oblačno
Ponoči bo povečini jasno, le v vzhodni in deloma osrednji Sloveniji bo več oblačnosti, ponekod bodo možne tudi krajevne padavine.
12°C | 22°C
petek, 26.05.2017
9°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
12°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

18. Šraufov spominski pohod tudi tokrat ......


DRUŠTVA

| |
25.06.2014      13:33
A A

18. Šraufov spominski pohod tudi tokrat privabil pohodnike


ŠD Krašnja je letos že 18. leto zapored organiziralo Šraufov spominski pohod, s katerim so se spomnili alpinista Staneta Belaka - Šraufa, ki je svoje življenje izgubil leta 1995 v plazu pod Malo Mojstrovko. Ker je bil pogost gost na dogodkih v Krašnji in so se s predsednikom ŠD Krašnja ter nekaterimi krajani stkale prijateljske vezi, ti še vedno ohranjajo njegov spomin.


Pohodniki v Krašnji
Pohodniki v Krašnji
Deli:

Pohoda po daljši in krajši trasi se je klub nestanovitnemu vremeu udeležilo 173 pohodnikov, kar je bilo več kot lansko leto. Obiskovalci so se lahko prijavili pred barom Pod lipo v Krašnji od 5.30 do 8.30 ter se odpravili na 27 km dolgo pot ali na krajši pohod, ki je obsegal 16 km. Med udeleženci je bilo veliko domačinov, prijavili pa so se tudi nekateri iz drugih krajev. Pred izvedbo dogodka, so bili organizatorji, malo v skrbeh zaradi nestanovitnega vremena, vendar pa napoved ni odvrnila zadovoljnih pohodnikov, ki so se do 15.30 že vrnili Pod lipo.

Predsednik ŠD Krašnja Marjan Štrukelj je po dogodku dejal: "Mislim, da je spomin nanj zelo lep. Midva s Šraufom sva se čisto slučajno srečala enkrat pod Kamniškim sedlom in nato sem ga poklical v službo ter prosil, če bi nam prišel v Krašnjo povedat kakšno zgodbo o njegovih izrednih vzponi. To se je tudi kmalu tudi zgodilo, potem pa nadaljevalo od zime do zime in  mislim da ni bilo njegove stvari, ki je ne bi mi videli in slišali z njegovim obiskom na naši šoli. Tako se je vse skupaj nadaljevalo in poleg mene se je vleiko krajanov spoprijateljilo s Stanetom. Ko se je zgodila njegova nesreča, smo se v društvu dogovorili, da se ga bomo spomnili na en način ter se odločili za ta pohod. Vesel sem, da se vsako leto več ljudi zbere pri nas in najbolj prijetno je, ko ljudje zadovoljni odhajajo domov. To je pokazatelj, da delamo dobro, saj s posebnim ponosom in zanosom organiziramo tovrstne stvari skupaj s kolegi iz društva."

Pohodnikom so se tradicionalno pridružili tudi gorski reševalci iz GRS Postaja Ljubljana in organizatorjem tako prihranili skrbi glede varnosti pohodnikov na poti. Med tem časom so v Krašnji na cilju postavili šotore, mize in klopi, pohodniki pa so se lahko okrepčali s pasuljem iz gostilne Bevc. Na druženju po koncu, kjer so igrali Novi sosedje, so pripravili tudi srečelov, kjer so bili tudi dobitki številnih domačih obrtnikov, pa tudi dobitki drugih obrtnikov in podjetij.

Vsi, ki so opravili pohod po eni ali drugi trasi so ob cilju prejeli spominske obeske, letos pa so bile na mizi tudi evidenčne knjižice Športne Unije Slovenije, saj se je spominski pohod v Krašnji odvijal v času vseslovenske akcije "Za naravi prijazne športe". Zbrane sta na ta dan obiskala tudi zakonca Marija in Andrej Štremfelj, ki sta prvi zakonski par, ki se je povzpel na tako imenovano streho sveta Mount Everest. V dar sta prejela tudi klobuka, sešita iz kite in šopkov, ki sta bila izdelana iz žitnih stebel in kite, kar je s svojimi rokami ustvarila Vera Antonin. Posebna zahvala s strani organizatorjev gre tudi tistim, ki so jim na kakršen koli način pomagali in omogočili že 18. Šraufov spominski pohod, ki je minil uspešno in brez poškodb ter je tudi plod tesnega sodelovanja skupnosti v Krašnji.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.05.2017
Danes ni dogodkov.
27.05.201 | Družabni dogodki
oTo družinski kolesarski praznik občine Lukovica
27.05.2017 | Družabni dogodki
Dan odprtih src
27.05.2017 | Šport
27. NOČNI ROKOVNJAŠKI POHOD
27.05.201 | Družabni dogodki
oTo družinski kolesarski praznik občine Lukovica
27.05.2017 | Družabni dogodki
Dan odprtih src
27.05.2017 | Šport
27. NOČNI ROKOVNJAŠKI POHOD

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo