Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Ponoči se bo oblačnost od jugozahoda prehodno širila tudi nad osrednjo in del vzhodne Slovenije. Po nekaterih nižinah bo zjutraj megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, na Primorskem od 0 do 5 stopinj C.
-2°C | 4°C
torek, 06.12.2016
-2°C | 5°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 5°C
petek, 09.12.2016
-3°C | 9°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Medved v naših gozdovih


OPOZORILA

| |
01.12.2015      12:53
A A

Medved v naših gozdovih


Med Blagovico in Trojanami je bil v zadnjem mesecu tudi s strani občank in občanov opažen medved, ki ga že vse od poletja spremlja lovska družina Trojane - Ožbolt.


Medveda je na Golčaju nad Blagovico fotografiral Blaž Bele
Medveda je na Golčaju nad Blagovico fotografiral Blaž Bele
Deli:

Medved se je sprva mirno zadrževal v globeli od Podmilja proti Dolinam, a je v mesecu novembru na svojo prisotnost opozoril tudi z vidno povzročeno materialno škodo v nekaterih naseljih v občini. Zaenkrat ni nevarnosti za ljudi, vendar pa bi v tem primeru nadaljnja navodila lovska družina Trojane - Ožbolt prejela s strani Zavoda za gozdove Slovenije, kjer so o medvedu v občini Lukovica tudi obveščeni.

Primož Smrkolj iz lovske družine je mnenja, da ni verjetno, da bi medved na tem območju dočakal zimsko spanje, saj nimamo takšnih globeli, kot so v gozdovih Kočevskega Roga. Na tem mestu izpostavlja previdnost z izleti v gozd, saj ne more nihče z zagotovostjo napovedati, da ne bo več povzročal materialne škode. Puščanje živali in predvsem psov v naravo naj bo kontrolirano, ker lahko ti z renčanjem in lajanjem vzdražijo medveda, ki bi se pognal za njimi do njihovih lastnikov. Župan Matej Kotnik dodaja, da so na Občini seznanjeni z dogajanjem glede medveda, a zaupajo v delo naših lovcev, ki spremljajo žival: "Ta pojav se ni zgodil prvič, saj medvedje prehajajo skozi območje občine Lukovica skoraj vsako leto, a zaenkrat na srečo še ni bil nihče ogrožen. Če bi žival povzročala škodo, bi raje videl, da medveda ne bi odstranili, ampak omamili in odpeljali v zanj primernejše okolje, kot je tukaj."

Če opazite kakršno koli nevšečnost, ki bi nastala zaradi medveda, se obrnite na Primoža Smrkolja (041 674 407) ali Franceta Smrkolja (051 206 490) iz Lovske družine Trojane - Ožbolt.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 09
Izšla: 24.11.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo