Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.02.2017

oblačno
Danes bo oblačno, ponekod na Primorskem tudi megleno. Padavine se bodo sprva pojavljale predvsem v zahodni polovici države, čez dan pa se bodo okrepile in razširile nad vso državo. Jugozahodni veter bo dopoldne oslabel, popoldne se bo veter obračal na severovzhodno smer. Proti večeru se bo pričelo hladiti. Meja sneženja se bo spuščala. Zvečer bo na Primorskem zapihala zmerna burja, ki se bo v noči na soboto še krepila. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 13 stopinj C.
8°C | 10°C
sobota, 25.02.2017
2°C | 10°C
nedelja, 26.02.2017
-4°C | 10°C
ponedeljek, 27.02.2017
-2°C | 13°C
torek, 28.02.2017
3°C | 13°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

ZAČETEK DEL NA KANALIZACIJI V ŠENTVIDU PRI ......


OBČINSKE, OBVESTILA

| |
19.12.2012      7:05
A A

ZAČETEK DEL NA KANALIZACIJI V ŠENTVIDU PRI LUKOVICI


V naselju Šentvid je Občina Lukovica začela urejati kanalizacijsko infrastrukturo in sicer kanalizacijo za odvajanje fekalnih vod.


Deli:

Obstoječa kanalizacija na tem območju je še mešanega sistema. V kanal se tako iztekajo vse meteorne vode iz streh, cest in fekalne prelivne vode iz greznic. Kanali potekajo v smeri proti glavnemu kolektorju, ki vodi do CČN Lukovica.

 

Predmet tega projekta je ločen kanal za fekalne odpadne vode, medtem ko obstoječa kanalizacija ostane nespremenjena za odvajanje meteorne odpadne vode. Fekalne vode iz objektov se zberejo ločeno od meteornih in se vodijo preko novo projektirane kanalizacije do glavnega kolektorja, ki vodi do CČN Lukovica. Na fekalno kanalizacijo bo dovoljeno priključevati samo odpadne vode iz objektov, ki ustrezajo pogojem »Uredbe o emisiji snovi in toplote pri odvajanju odpadnih voda iz virov onesnaževanja« - Ur.l. RS št. 35/96, 21/03, 2/04, 41/04 in 47/05.

 

Zaradi zmanjšanja dotoka meteornih vod se bodo stroški na CČN Vrba zmanjšali, saj bo obremenjenost le-te manjša.

 

Hišni priključki se bodo izvedli na novo, tako da se obstoječe greznice ukinejo. Tako se bodo izvedli hišni priključki iz cevi z revizijskim priključnim jaškom na parceli lastnika.

 

Z izgradnjo bo tako dokončno rešeno odvajanje odpadnih vod na tem območju.

 

Dela se bodo izvajala do konca maja prihodnjega leta. Vse krajane, ostale občane in vse mimoidoče prosimo za razumevanje, saj bo promet na tem območju moten, ker se bo večina del izvajala po javnih cestah. Za obvoze in temu primerno prometno signalizacijo bo poskrbljeno.

 

O nadaljnjih delih vas bomo še obveščali.

 

Vanja Pograjc, občinska uprava
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 01
Izšla: 02.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 24 25 26 27 28 1 2 3 4 5
25.02.2017 | Turizem
Pustna povorka

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo