Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.10.2016

pretežno oblačno
Popoldne bodo padavine oslabele in postopno ponehale. Od zahoda se bo začelo jasniti. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem okoli 14 stopinj.
7°C | 9°C
sobota, 22.10.2016
3°C | 14°C
nedelja, 23.10.2016
4°C | 12°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 19°C
torek, 25.10.2016
12°C | 18°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Odprtje rekonstrukcije dela ceste Hribi – ......


PROMET

| |
10.10.2015      8:10
A A

Odprtje rekonstrukcije dela ceste Hribi – Lebenice


Septembrskemu dogajanju ob občinskem prazniku se je v sredo, 23. septembra 2015, pridružilo tudi odprtje rekonstrukcije dela ceste Hribi – Lebenice. Občina Lukovica je avgusta pristopila k rekonstrukciji ceste v dolžini preko 400 m. Dela v prvi fazi so zajemala zamenjavo spodnjega ustroja ceste vključno z izvedbo ustreznega odvodnjavanja, v drugi fazi pa je sledila izvedba asfaltne prevleke v celotni dolžini predhodno izvedenih gradbenih del.


Odprtje rekonstrukcije ceste Hribi - Lebenice
Odprtje rekonstrukcije ceste Hribi - Lebenice
Deli:

V preteklosti je odsek ceste Hribi – Lebenice predstavljal hud problem za zimsko vzdrževanje in vožnjo. Ob vsakem deževju je cesta namreč povzročala preglavice občinskemu obratu in s tem posledično tudi visoke stroške vzdrževanja. Občina Lukovica je tako s tem ukrepom izboljšala življenjski standard na tem najbolj vzhodnem delu naše občine, ki meji na občine Kamnik, Vransko in Zagorje ob Savi.

Zbranim je predsednik KS Trojane Lado Goričan je na odprtju opisal zgodovino kraja in razvoj infrastrukture v preteklosti. Izrazil je tudi željo, da se s podobnimi aktivnostmi nadaljuje proti zaselku Velika Raven, ki še nima asfaltna na celotni dožni ceste. Tudi na novo obnovljenem delu je bil prej makadam, nove pridobitve pa so se vaščani Hribov zelo razveselili, saj jim bo olajšala vsakodnevno pot v dolino in nazaj. Župan Matej Kotnik je v svojem nagovoru poudaril, da je bilo pri tem projektu vloženega veliko trudi v ustrezno rešitev odvodnjavanja, kar prispeva h kvaliteti objekta in s tem tudi obstoju ceste. 

Z izvedbo rekonstrukcije predmetnega odseka ceste se bo tako izboljšala varnost vseh udeležencev v cestnem prometu, zlasti  v zimskem in deževnem obdobju, ko je bila cesta zaradi strmega naklona ter neurejenega odvodnjavanja nemalokrat težko prevozna in posledično nevarna. V prihodnjem letu je s strani občine predvideno, da se bodo dela nadaljevala tudi med zaselkoma Hribi in Velika Raven.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 29.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
22.10.201 | Turizem
Lukov sejem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo