Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
6°C | 13°C
torek, 25.04.2017
10°C | 18°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 16°C
petek, 28.04.2017
6°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Obilne padavine so lahko tudi neprevidljive


OPOZORILA

| |
14.10.2015      16:44
A A

Obilne padavine so lahko tudi neprevidljive


V teh dneh je Agencija Republike Slovenije za okolje razglasila oranžni alarm, zaradi napovedanih obilnih padavin. V naši občini v letošnjem letu večjih poplav zaradi deževja še ni bilo, se je pa aktiviralo več zemeljskih plazov.


Posledice plazu na Trojanah
Posledice plazu na Trojanah
Deli:

Največja nevarnost plazov je zaradi same geološke sestave tal v hribovitem in predvsem vzhodnem delu občine Lukovica. Plazovi se lahko aktivirajo na cestah v bližinah stanovanjskih objektov, zato morajo biti občani in udeleženci v cestnem prometu v tem obdobju pozorni tudi na to. Zagotovo so ogrožena tista območja, kjer so se že v preteklih letih aktivirali lokalni zemeljski plazovi, ki pa še niso bili trajno sanirani zaradi pomanjkanja sredstev v državnem proračunu.

Kljub temu, so se določeni zemeljski plazovi na cestah že trajno sanirali, in sicer na cestah Bršlenovica, Koreno, Prilesje, Češnjice, Šentgotard, … Da bi preprečili plazenja zemlje in posledično poškodb cestišč, Občina vsako leto izvaja tudi nekatere ukrepe – meteorno odvodnjavanja cest, predvsem z vgradnjo hudourniških kanalet. Upravičenost vseh investicij v odvodnjavanju cest se je že pokazala ob sedanjih večdnevnih padavinah, saj večjih težav s plazenjem zemljine zaenkrat še ni bilo.


Čeprav v tem trenutku glede na napovedi Arso naši kraji niso tako ogroženi kot nekateri drugi po državi, previdnost ni odveč, tako v cestnem prometu kot tudi z opazovanjem obstoječih plazov v neposredni bližini domov. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo