Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.10.2016

oblačno
Ponoči bodo padavine prehodno nekoliko oslabele in se proti jutru od zahoda znova krepile.
7°C | 7°C
sobota, 22.10.2016
2°C | 14°C
nedelja, 23.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 20.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
7°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Mnogi župani prvič v občini Lukovica


OBČINSKE

| |
09.04.2015      11:54
A A

Mnogi župani prvič v občini Lukovica


V Čebelarskem centru Slovenije na Brdu pri Lukovici je v marcu potekala letošnja letna skupščina Skupnosti občin Slovenije. To je eno izmed štirih občinskih združenj (poleg Združenja občin Slovenije, Združenja zgodovinskih mest Slovenije, Združenja mestnih občin Slovenije), vendar pa naša občina ni včlanjena vanjo. Kljub temu, da smo člani Združenja občin Slovenije, se je njihovemu povabilu na dogodek odzval župan občine Lukovica Matej Kotnik in pozdravil zbrane goste.


 Matej Kotnik, župan Občine Lukovica z županom Občine Medvode Nejcem Smoletom.
Matej Kotnik, župan Občine Lukovica z županom Občine Medvode Nejcem Smoletom.
Deli:

Skupnost občin Slovenije in Združenje občin Slovenije sta nastali konec devetdesetih. »Takrat se je pojavil problem, da je Skupnost občin Slovenije zagovarjalo interes večjih občin. Zaradi tega so male občine ustanovile novo Združenje občin Slovenije. Danes razlik ni več opaziti, saj si skupnost prizadeva tudi za interese manjših občin,« razlaga župan občine Lukovica Matej Kotnik. V zadovoljstvo mu je, da so si za letno srečanje izbrali prav Brdo pri Lukovici, kar niti nenavadno, saj župani in županje Skupnosti občin Slovenije prepoznavajo tako skrb za ohranjanje čebel kot tudi skrb za avtohtono in medonosno drevje in rastlinje kot pomembno nalogo občin. (Več o srečanju na tej povezavi.)

 

Župan dogajanje opisuje kot: »To je bila priložnost tudi za srečanje z drugimi župani, saj so bili mnogi prvič v kraju Lukovica in sem tega dejstva zelo vesel. Bili so presenečeni nad samim prostorom, lokacijo, lepoto kraja, ker Lukovico pozna večina skozi okno avtomobila po avtocesti, manj znana pa jim je širša okolica in skriti kotički, ki so lahko prav tako lepi

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 29.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2016
Danes ni dogodkov.
22.10.201 | Turizem
Lukov sejem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo