Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-7°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-9°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-9°C | 1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 16h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-7°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Mnogi župani prvič v občini Lukovica


OBČINSKE

| |
09.04.2015      11:54
A A

Mnogi župani prvič v občini Lukovica


V Čebelarskem centru Slovenije na Brdu pri Lukovici je v marcu potekala letošnja letna skupščina Skupnosti občin Slovenije. To je eno izmed štirih občinskih združenj (poleg Združenja občin Slovenije, Združenja zgodovinskih mest Slovenije, Združenja mestnih občin Slovenije), vendar pa naša občina ni včlanjena vanjo. Kljub temu, da smo člani Združenja občin Slovenije, se je njihovemu povabilu na dogodek odzval župan občine Lukovica Matej Kotnik in pozdravil zbrane goste.


 Matej Kotnik, župan Občine Lukovica z županom Občine Medvode Nejcem Smoletom.
Matej Kotnik, župan Občine Lukovica z županom Občine Medvode Nejcem Smoletom.
Deli:

Skupnost občin Slovenije in Združenje občin Slovenije sta nastali konec devetdesetih. »Takrat se je pojavil problem, da je Skupnost občin Slovenije zagovarjalo interes večjih občin. Zaradi tega so male občine ustanovile novo Združenje občin Slovenije. Danes razlik ni več opaziti, saj si skupnost prizadeva tudi za interese manjših občin,« razlaga župan občine Lukovica Matej Kotnik. V zadovoljstvo mu je, da so si za letno srečanje izbrali prav Brdo pri Lukovici, kar niti nenavadno, saj župani in županje Skupnosti občin Slovenije prepoznavajo tako skrb za ohranjanje čebel kot tudi skrb za avtohtono in medonosno drevje in rastlinje kot pomembno nalogo občin. (Več o srečanju na tej povezavi.)

 

Župan dogajanje opisuje kot: »To je bila priložnost tudi za srečanje z drugimi župani, saj so bili mnogi prvič v kraju Lukovica in sem tega dejstva zelo vesel. Bili so presenečeni nad samim prostorom, lokacijo, lepoto kraja, ker Lukovico pozna večina skozi okno avtomobila po avtocesti, manj znana pa jim je širša okolica in skriti kotički, ki so lahko prav tako lepi

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 23.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo