Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 9h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Manj smeti kot pred 10 leti


OBČINSKE

| |
22.04.2015      13:54
A A

Manj smeti kot pred 10 leti


V soboto, 11. aprila je pod okriljem Občine Lukovica potekala zdaj že tradicionalna čistilna akcija. Vanjo je bilo vključenih vseh osem krajevnih skupnosti v občini, in sicer Trojane, Blagovica, Češnjice, Krašnja, Lukovica, Zlato polje, Rafolče in Prevoje. Slednje so se nato povezale z lokalnimi društvi, ki so pripomogli k čistejši naravi in poskrbeli za odpadke.


Deli:

Na sončno sobotno jutro se je ob osmi uri pred stavbo Občine Lukovica na Starem trgu zbralo več kot 30 aktivnih občank in občanov. Tam so dobili ustrezna navodila glede poteka čistilne akcije in se odpravili v svoje kraje. Tja jim je režijski obrat dostavil zaščitne rokavice in vrečke, ki so jih potrebovali pri svojem delu. Krajevne skupnosti so bile o poteku akcije obveščene že prej in predlagale problematične točke, ki bi jih bilo treba očistiti. Marjan Lavrič iz režijskega obrata Občine Lukovica pravi: "Krajevne skupnosti so v akcijo želele vključiti čim več ljudi in različnih društev. Sam opažam, da se je stanje v primerjavi z desetimi leti nazaj izboljšalo, še vedno pa je bilo najdenih največ avtomobilskih gum. Teh je bilo dovolj, da smo napolnili 15 kubični zabojnik. Sicer so Zlatopoljci čistili z enotedenskim zamikom, a važen je namen za skupno dobro." V letošnji čistilni akciji so tako na primer med drugim očistili tudi zapuščeno divje odlagališče avtomobilov v Zlatenku pri Blagovici, vendar pa v naravi niso našli več toliko plastenk, folij oziroma ogromnih kosov kot včasih. 

Projekt je ob pomoči Marjana Lavriča iz režijskega obrata Občine Lukovica, vodil tudi Primož Dežman, svetovalec za javna naročila in gospodarske javne službe. Dejal je, da je Občina Lukovica zagotovila material (zaščitne rokavice in vrečke), okviren strošek pa je znašal 180 evrov. Smeti so štirje delavci iz režijskega obrata sproti odvažali na deponijo v Dob, velik zabojnik pa je bil postavljen tudi v Blagovici. 

Akcije so se udeležili tisti ljudje, ki jim ni vseeno za naše okolje. "Lahko bi bila bolj obširna in bi se ji pridružilo še več prostovoljcev", dodaja Lavrič, a se jim v primeru, da bodo ljudje ustrezno ločevali in odlagali odpadke, ne bo več treba angažirati pri tovrstnih čistilnih akcijah.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo