Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 11h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Medsosedsko povezovanje tudi v dobrobit naših ......


NOVICE

| |
28.06.2016      1:37
A A

Medsosedsko povezovanje tudi v dobrobit naših občanov


V letu 2016 so gasilci PGD Studenec v sosednji občini Domžale praznovali častitljivi jubilej 90-letnico delovanja. Po dolgoletnih prizadevanjih jim je uspelo v njihovo orodišče pripeljati tudi novo sodobno gasilsko vozilo, pri čemer so prejeli podporo tudi Občine Lukovica. Slavja so se udeležili tudi nekateri naši občani in občanke, med drugim župan Občine Lukovica Matej Kotnik in gasilci sosednjih prostovoljnih gasilskih društev iz območja občine Lukovica.


Župan občine Lukovica Matej Kotnik je prepričan, da je v primeru požarov in nesreč prekiniti meje občin ter si med seboj bolj pomagati.
Župan občine Lukovica Matej Kotnik je prepričan, da je v primeru požarov in nesreč prekiniti meje občin ter si med seboj...
Deli:

Praznovanje je potekalo v znamenju slavnostne akademije v četrtek, 9. junija 2016, v nedeljo, 12. junija 2016, pa so pred gasilskim domom na Studencu prevzeli novo gasilsko vozilo, avtocisterno MAN TGN 12.290 4x4. »Menim, da pri pomoči in požarih ne sme biti meja in sosedov. Zelo resno smo se pogovarjali tudi z župani na naših mesečnih srečanjih, da je potrebno na tem področju narediti kakšno spremembo. O tem sem govoril tudi na prireditvi na Studencu, ki je bila zelo lepo sprejeta in smo si bili enotni, da ne bi smelo biti občinskih meja, ko gre za reševanje v nesrečah in gašenje požarov, ampak bi morali gasilci sodelovati s skupnimi močmi,« je svoje vtise strnil župan občine Lukovica Matej Kotnik. Trenutna praksa je namreč takšna, da se aktivirajo posamezne gasilske zveze znotraj občin, ne glede na lego kraja, kjer se na primer nek požar nahaja. Razmišljanje župana se nagiba v smeri, da se aktivira bližnja gasilska društva žarišču nesreče, požara, intervencije, s čimer se zagotovi hitrejše delovanje, reševanje in posledično seveda manjšo škodo. »Meje v tovrstnih primerih bo potrebno prekiniti, si pomagati, sodelovati in biti bolj človeški drug do drugega. Moje osebno prepričanje je, da je pomoč sosedom dobra in pravilna, ki se nam lahko slej ko prej stotero povrne,« še dodaja.

Še dodatno utrjeno sodelovanje med Občino Lukovica in Občino Domžale
Predsednik PGD Studenec Tomaž Kovač je po prevzemu vozila dejal, da je bilo potrebno vložiti veliko energije, znanja, potrpežljivsti tudi s strani članov društva, ki so po svojih najboljših močeh pripomogli k nabavi vozila, kar pa jim brez lastnih sredstev, donacij krajanov, ostalih donatorjev in botrov nakupa, med katere spada tudi Občina Lukovica, ne bi uspelo. "PGD Studenec je društvo, ki pokriva tudi vasi Prevalje in Imovica, ki spadata v katastrsko občino Lukovica, smo se z namenom boljšega medobčinskega in meddruštvenega sodelovanja obrnili tudi na občino Lukovica in jo prosili za finančno pomoč. Zelo smo bili veseli pozitivnega odziva in pripravljenosti občine in župana g. Mateja Kotnika, da nam podajo roko pri našem projektu," pravi Kovač. Želja njihovega gasilskega društva je, da se sodelovanje med občinama in društvi ob mejah občine še dodatno utrdi. Z izkazano gesto občine Lukovica pa so dobili potrditev, da je to vsekakor v skupnem interesu in da to je mogoče. Tomaž Kovač se v imenu PGD Studenec Občini Lukovica še enkrat zahvaljuje za vso pomoč, ki jim jo je izkazala, da imajo studenški gasilci v svoji operativni sestavi novo sodobno vozilo, na katero se lahko zanesejo ob vsakovrstnih nesrečah.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo