Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.03.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod pa delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. V zahodnih in ponekod v osrednjih krajih se bodo pojavljale manjše krajevne plohe. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 19, v vzhodnih krajih do 23 stopinj.
8°C | 19°C
petek, 24.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 25.03.2017
7°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
5°C | 10°C
ponedeljek, 27.03.2017
0°C | 16°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Medsosedsko povezovanje tudi v dobrobit naših ......


NOVICE

| |
28.06.2016      1:37
A A

Medsosedsko povezovanje tudi v dobrobit naših občanov


V letu 2016 so gasilci PGD Studenec v sosednji občini Domžale praznovali častitljivi jubilej 90-letnico delovanja. Po dolgoletnih prizadevanjih jim je uspelo v njihovo orodišče pripeljati tudi novo sodobno gasilsko vozilo, pri čemer so prejeli podporo tudi Občine Lukovica. Slavja so se udeležili tudi nekateri naši občani in občanke, med drugim župan Občine Lukovica Matej Kotnik in gasilci sosednjih prostovoljnih gasilskih društev iz območja občine Lukovica.


Župan občine Lukovica Matej Kotnik je prepričan, da je v primeru požarov in nesreč prekiniti meje občin ter si med seboj bolj pomagati.
Župan občine Lukovica Matej Kotnik je prepričan, da je v primeru požarov in nesreč prekiniti meje občin ter si med seboj...
Deli:

Praznovanje je potekalo v znamenju slavnostne akademije v četrtek, 9. junija 2016, v nedeljo, 12. junija 2016, pa so pred gasilskim domom na Studencu prevzeli novo gasilsko vozilo, avtocisterno MAN TGN 12.290 4x4. »Menim, da pri pomoči in požarih ne sme biti meja in sosedov. Zelo resno smo se pogovarjali tudi z župani na naših mesečnih srečanjih, da je potrebno na tem področju narediti kakšno spremembo. O tem sem govoril tudi na prireditvi na Studencu, ki je bila zelo lepo sprejeta in smo si bili enotni, da ne bi smelo biti občinskih meja, ko gre za reševanje v nesrečah in gašenje požarov, ampak bi morali gasilci sodelovati s skupnimi močmi,« je svoje vtise strnil župan občine Lukovica Matej Kotnik. Trenutna praksa je namreč takšna, da se aktivirajo posamezne gasilske zveze znotraj občin, ne glede na lego kraja, kjer se na primer nek požar nahaja. Razmišljanje župana se nagiba v smeri, da se aktivira bližnja gasilska društva žarišču nesreče, požara, intervencije, s čimer se zagotovi hitrejše delovanje, reševanje in posledično seveda manjšo škodo. »Meje v tovrstnih primerih bo potrebno prekiniti, si pomagati, sodelovati in biti bolj človeški drug do drugega. Moje osebno prepričanje je, da je pomoč sosedom dobra in pravilna, ki se nam lahko slej ko prej stotero povrne,« še dodaja.

Še dodatno utrjeno sodelovanje med Občino Lukovica in Občino Domžale
Predsednik PGD Studenec Tomaž Kovač je po prevzemu vozila dejal, da je bilo potrebno vložiti veliko energije, znanja, potrpežljivsti tudi s strani članov društva, ki so po svojih najboljših močeh pripomogli k nabavi vozila, kar pa jim brez lastnih sredstev, donacij krajanov, ostalih donatorjev in botrov nakupa, med katere spada tudi Občina Lukovica, ne bi uspelo. "PGD Studenec je društvo, ki pokriva tudi vasi Prevalje in Imovica, ki spadata v katastrsko občino Lukovica, smo se z namenom boljšega medobčinskega in meddruštvenega sodelovanja obrnili tudi na občino Lukovica in jo prosili za finančno pomoč. Zelo smo bili veseli pozitivnega odziva in pripravljenosti občine in župana g. Mateja Kotnika, da nam podajo roko pri našem projektu," pravi Kovač. Želja njihovega gasilskega društva je, da se sodelovanje med občinama in društvi ob mejah občine še dodatno utrdi. Z izkazano gesto občine Lukovica pa so dobili potrditev, da je to vsekakor v skupnem interesu in da to je mogoče. Tomaž Kovač se v imenu PGD Studenec Občini Lukovica še enkrat zahvaljuje za vso pomoč, ki jim jo je izkazala, da imajo studenški gasilci v svoji operativni sestavi novo sodobno vozilo, na katero se lahko zanesejo ob vsakovrstnih nesrečah.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 02
Izšla: 09.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
31.03.2017 | Šole in vrtci
S smehom za malčke
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017
01.04. - 02.04.2017 | Družabni dogodki
3. Obletnica otvoritve Fast food Šime Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo