Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno, pojavljale se bodo krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 7 do 16, na Primorskem do 19 stopinj C.
6°C | 15°C
torek, 25.04.2017
10°C | 19°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 15°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

V Fast Foodu Šime prvi kebab v naši občini


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
09.05.2014      14:09
A A

V Fast Foodu Šime prvi kebab v naši občini


Simon Avbelj in njegova žena Barbara sta v začetku aprila ob regionalni cesti v Lukovici odprla Fast Food Šime. Marsikdo se je ob tej novici začudil, saj v dolini Črnega Grabna nismo bili vajeni restavracij ali lokalov s hitro prehrano. Ravno zaradi tega sta se odločila, da poskusita s to dejavnostjo in z rezultatom sta več kot zadovoljna. Po mesecu in pol obratovanja kolektiv ne sestavlja več le družina, temveč tudi štirje sodelavci.


Simon Avbelj z družino je v našo občino pripeljal kebab in ostalo hitro prehrano.
Simon Avbelj z družino je v našo občino pripeljal kebab in ostalo hitro prehrano.
Deli:

Letošnji prvi april bo zagotovo ostal v spominu družini Avbelj iz Lukovice, saj so pričeli z obratovanjem Fast Fooda Šime in se tega lotili brez šale. Sokrajanom sta SImon in Barbara želela ponuditi nekaj novega, prav tako pa jima to predstavlja nov izziv, pri katerem sodeluje celotna petčlanska družina.

Avblji iz Lukovice se z obrtništvom ukvarjajo že od leta 1991, Simon in žena Barbara pa sta med leti 1995 do 2000 že imela dostavo hrane na dom, vendar v domžalskem SPB-ju. Čeprav se je Simon prej ukvarjal s športom in je pomagal očetu v pečarski delavnici, sta se z ženo, ki je gostinka, skupaj lotila tovrstnega dela in tudi leta 2005 vzela v najem današnji BS bar v Lukovici. Glede na to, da ju je kar nekaj časa mikala ideja, da bi imela nekaj čisto svojega, sta se v pol leta odločila in na domači parceli postavila kiosk ter se odločila da v juniju zaključita z BS-ovo zgodbo pri trgovini.

"Malo smo potipali, saj nas je zanimalo, kako bi se hitra prehrana obnesla v tem okolju in po dobrem mesecu dni smo zadovoljni nad odzivi sokrajanov in tudi ljudi, ki nas obiščejo iz drugih koncev Slovenije. Pred kratkim sta nas tako obiskala tudi dva motorosta iz celjskega konca, saj ju je zanimalo, kakšen kebab imamo tukaj. Domov sta se vrnila zadovoljna in na takšen način gradimo svojo zgodbo," pravi Simon. Tudi ime ni naključje, saj so ga Šime klicali prijatelji, nekateri od njih pa ga še vedno tako pokličejo. 

Na uradni otvoritvi 5. aprila so imeli kljub dežju odlično vzdušje, kjer so nastopili Gamsi, obiskovalci pa so se lahko okrepčali z novo pridobitvijo v občini. Tisti dan so jim na pomoč priskočili tudi fantje iz PGD Lukovica, saj se je na otvoritvi zbralo veliko število obiskovalcev. "Sprva smo mislili, da bomo lahko celotno zadevo z obratovanjem izpeljali le v družinskem krogu, saj imava sina Davida, ki nama zelo veliko pomaga, hči Alenka pa študira v Mariboru in prihaja domov ob koncih tedna. Zelo kmalu se je izkazalo, da ne bomo mogli vsega sami, tako da imamo sedaj še štiri fante, ki nam pomagajo. Da smo res osvojili veščine, ki so potrebne pri pripravi hitre prehrane, kot je kebab, nas je učil prijatelj Sebastijan, lastnik kamniškega kebaba in ostal z nami tudi teden dni po pričetku. Zelo nam je pomagal, prav tako pa nam je na pomoč k realiziaciji tega projekta priskočila tudi občina, s katero imamo pozitivne izkušnje," še dodaja. V bodoče bodo poskusili priti tudi v kontakt z okoliškimi kmeti za zelenjavo, ki jo potrebujejo pri pripravi hrane, vendar pa si dražjih sestavin zaradi nizkih cen, ki jih ponujajo, trenutno ne morejo privoščiti. V svoji ponudbi imajo kebab, hamburger, chicken burger, cheese burger, pleskavico s pomfrijem, čevapčiče s prilogo, piščančje peruti s prilogo, hot dog, občasno pa se v ponudbi znajde tudi burek. Posebna ponudba je tudi ob petkih, ko ponujajo odojka na žaru in še nekoliko podaljšajo svoj delovnik. Od ponedeljka do srede obratujejo od 9. do 23 ure, ob četrtkih so do polnoči, ob petkih in sobotah pa podaljšajo do druge ure zjutraj. Eno uro kasneje, ob 10. uri začnejo ob nedeljah in delajo do 22. ure zvečer. 

Avblji so našemu okolju približali hitro prehrano, vendar pa je njihov namen, da se stranke okrepčajo v miru. Ravno zaradi tega svoje goste postrežejo in jim naročeno prinesejo na mizo. V poletnih meseccih lahko pri njih pričakujemo tudi sladoled, kavo za seboj pa imajo v ponudbi že sedaj.
5 (1 glas)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo