Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Danes bo oblačno in čez dan deževno. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
12°C | 15°C
petek, 28.04.2017
11°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 5h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zaključna prireditev Slomškovega bralnega ......


KULTURA

| |
29.04.2013      22:18
A A

Zaključna prireditev Slomškovega bralnega priznanja 2012/13


Letošnje že trinajsto leto branja za Slomškovo bralno priznanje, smo sklenili z zaključno prireditvijo na Ponikvi v soboto 20. aprila. Slomšek je mlade in odrasle svojega časa vabil k branju z besedami: »Le kaj pametnega si izvolite v branje, da ne boste časa in denarjev izgubljali, si pošteno srce in pamet kalili. Berite in kar ste brali, dobro preudarite!« Besedam, ki jih je izrekel blaženi Slomšek že nekaj let sledijo tudi bralci in animatorji SBP iz Brda, čeprav je ob poplavi knjig, revij in elektronskih medijev v današnjem času vse težje presoditi, kaj naj beremo. Bralna akcija se je z leti razširila tudi med predšolske otroke in odrasle bralce, ki uspešno berejo tudi v naši župniji .


Deli:

Po kraljestvu besed smo se tokrat sprehodili na povabilo Slovenskega katehetskega urada, ki poleg Mohorjeve založbe skrbi, da dobi bralec za svoje branje tudi priznanje in če bere že več let tudi kipec blaženega Slomška kot pastirčka. Tokratno srečanje smo začeli v Osnovno šoli  Blaža Kocena na Ponikvi, kjer so nam pred začetkom uradnega dela peli in igrali animatorji. Pozdrav in  dobrodošlico v Slomškovih krajih sta nam zaželela ravnateljica OŠ Andreja Ocvirk in  domači župnik Alojz Kačičnik, nato pa smo si ogledali predstavo "Učilnica pod orehi", ki govori o otroških letih  blaženega Antona Martina Slomška. Z zanimanjem smo ji prisluhnili, kajti drugi del našega srečanja, takoj po podelitvi priznanj najboljšim župnijam in posameznikom , se je nanašal na življenje in delo blaženega Slomška. Pot po Slomškovih stopinjah se je imenovala naša naloga in podali smo se  od postaje do postaje in nabirali črke, ki smo jih vpisovali na liste , da smo dobili pravi odgovor, ki je lahko prinesel zanimivo knjižno nagrado. Tudi tokratno druženje smo zaključili s sveto mašo, med katero sta nam spregovorila  Janez Žakelj o nastanku sveta in domači župnik Alojz Kačičnik o iskanju smeri v katero bomo šli. Ugotovitve obeh sta enaki, da več kot beremo, lažje bomo našli pravo smer , še posebno , če bomo  z veseljem segli tudi po knjigi življenja -Svetem pismu. Po podelitvi  nagrad, ki so jih prispevali  založbi Družina in Mohorjeva, tistim, ki jim je žreb naklonil srečo, smo se podali še do Slomškove domačije, kjer smo zaključili tokratno druženje na Slomu. Za animatorje in bralce SBP v naši župniji pa s tem še ni bilo konec druženja za to leto, saj se bomo še srečevali do zaključne prireditve  v mesecu maju.   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo