Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.03.2017

jasno
Popoldne bo jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja, ponekod drugod pa vzhodnik ali jugovzhodnik. Proti večeru bo veter ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 16, na Primorskem do 19 stopinj C.
1°C | 20°C
torek, 28.03.2017
1°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
3°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
6°C | 23°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Srečno hišo obiskali pisateljica Irma Jančar, ......


KULTURA, VRTEC, DOGODKI

| |
07.03.2016      8:32
A A

Srečno hišo obiskali pisateljica Irma Jančar, ilustrator Jure Kralj in prijazni zmajček


Prvi marčevski vikend smo v Srečni hiši pozdravili s prav posebnim druženjem, saj nas je v petek popoldne v spremstvu pisateljice Irme Jančar in ilustratorja Jureta Kralja, ki sta združila svoje ustvarjalske moči v pred kratkim izdani slikanici Zmajček Pometajček, obiskal tudi čisto pravi – zmajček.


Prijazni zmajček je otročkom podaril čisto sveže številke revije Zmajček
Prijazni zmajček je otročkom podaril čisto sveže številke revije Zmajček
Deli:

Mali zmajček, ki z mamo in očkom živi na mostu ob tržnici, se noče umivati v umazani reki. Rad ima svež zrak, čisto vodo in pometene ulice. Nekega dne pa sreča strica smetarja in spozna, da lahko za okolje veliko naredi tudi sam.

Malega zmajčka, ki mu je še kako mar za okolje, nam je predstavila njegova 'knjižna mama', pisateljica Irma Jančar, pridružil pa se ji je tudi Jure Kralj, ilustrator, ki je zmajčka tudi likovno upodobil.

 

Po tem, ko so otroci pa tudi odrasli – Srečno hišo smo tudi tokrat zapolnili do zadnjega kotička - prisluhnili sami zgodbici o zmajčku, jih je ta tudi dejansko obiskal, z njimi pa tudi zaplesal in jih na koncu tudi obdaril z revijo Zmajček.

 

Otroci so nato v zahvalo obiskovalcem tudi sami narisali zmajčke – nastajali so ne le zeleni, ampak tudi rdeči pa rumeni zmaji in njim podobne domišljijske podobe -, navsezadnje pa so tudi zasluženo posegli po krofkih Moj frosti in čokoladnih jajčkih, saj se vendarle nezadržno bližajo tudi že velikonočni prazniki.

 

Od druženja z zmajčkom do srečanja z murenčkom

 

Bilo je enkratno, še en družabni dogodek za male in velike pa sledi že prihodnji četrtek, 10. marca, ko bodo ob 18. uri člani Lutkovnega kulturnega društva Izola v Srečni hiši uprizorili polurno lutkovno predstavo Murenček, ki je nastala po predlogi treh zgodbic Zverinic iz Rezije, ob 19. uri pa bodo v tehniki senčnih lutk uprizorili še lutkovno-pripovedovalsko predstavo z naslovom Oči na drevesu. Predstava, ki je pripravljena po ljudski zgodbi prerijskega ljudstva Šejeni, ima zelo močno sporočilo, da je treba videti stvari skozi oči vseh bitij na zemlji, da lahko končno spregledamo tudi s srcem.   

  

Med 18.30 in 19. uro, ko bomo imeli med predstavama nekaj odmora, pa bomo prisluhnili še otroški folklorni skupini Folklornega kulturnega društva Lukovica.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 02
Izšla: 09.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
31.03.2017 | Šole in vrtci
S smehom za malčke
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017
01.04. - 02.04.2017 | Družabni dogodki
3. Obletnica otvoritve Fast food Šime Lukovica
31.03.2017 | Šole in vrtci
S smehom za malčke
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017
01.04. - 02.04.2017 | Družabni dogodki
3. Obletnica otvoritve Fast food Šime Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo