Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 11h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
11°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Slomškovo bralno priznanje


KULTURA

| |
03.10.2012      11:26
A A

Slomškovo bralno priznanje


Le malce za prvim srečanjem bralcev Slomškovega bralnega kluba, ki so se tokrat pogovarjali o vsebini knjige avtorja Johna Steinbecka Vzhodno od raja so imeli prvo uvodno srečanje tudi bralci Slomškovega bralnega priznanja, ki na Brdu uspešno deluje že deveto leto.


Deli:

Tokrat so bile vajeti v rokah mlajše generacije animatorjev, ki počasi prevzemajo delo starejših. Za uvod smo zapeli himno SBP in tokrat sta nas na kitari in z glasom spremljali kar bralki SBP. Kako animirati mlade bralce in starše in kako jim podati veselje do branja, nam je najprej podal domači župnik Andrej Svete, nato pa na zanimiv, malce šaljiv način še Ana Meden in Toni Praznik. Novi prijemi prihajajo z novimi šefi, a važno je, da smo vsi dojeli bistvo, ki sta nam ga hotela sporočiti. Milana Burja nam je predstavila zanimivo zgodbo Antona Martina Slomška Janezek in vrtnar, ki ima zanimiv zaključek, iz katerega se veliko naučimo, saj pravi, da marljivost tudi slabo glavo izboljša. Sledila je še predstavitev knjižnice SBP in še prevzem prvih knjig za prvo bralno obdobje. Animatorji z veseljem upajo, da se njihovi prijetni družbi ob zanimivih knjigah pridružijo tudi novi bralci, kajti v knjigah najdemo veliko zanimivega in delček tega ob branju ostane tudi v našem spominu, če je le vsebina primerna. V knjigarni SBP najdemo mnogo knjig s primerno vsebino za vse razredne stopnje, zato se pridružite SBP za najmlajše ali Slomškovemu bralnemu klubu za odrasle, kajti še vedno so aktualne Slomškove besede mladim in odraslim, ki jih vabi k branju z besedami: »Le kaj pametnega si izvolite v branje, da ne boste časa in denarjev izgubljali, si pošteno srce in pamet kalili. Berite in kar ste brali, dobro preudarite!«. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo