Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno, pojavljale se bodo krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 7 do 16, na Primorskem do 19 stopinj C.
6°C | 15°C
torek, 25.04.2017
10°C | 19°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 15°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pevski nastop MoPZ Janka Kersnika na Cerovem ......


KULTURA, TURIZEM, KRONIKA, DRUŠTVA

| |
11.12.2012      5:37
A A

Pevski nastop MoPZ Janka Kersnika na Cerovem v Goriških Brdih


Na sončno nedeljo, 9. decembra 2012, ob 10.30 smo se odpeljali pevci MoPZ Janka Kersnika s spremljevalkami iz Lukovice v Goriška Brda. Nastopili smo v farni cerkvi sv. Nikolaja na Cerovom pri popoldanskem obredu z našo že standardno Maškovo latinsko mašo. S prisotnimi farani smo skupaj proslavili Miklavžev praznik.


Pevci po zaključku nastopa
Pevci po zaključku nastopa
Deli:

Avtobus firme Gerčar nas je varno vozil na Primorsko. Nekaj postankov in že nas je pričakal pred svojo hišo v Solkanu naš neutrudni pevec Marinko. Povabil nas je na pokušino letošnjega vina, za pevce je pripravil posebno okusno mešanico belega, ki smo ga poskušali ob pršutu in primorskem siru. Postregel pa nam je tudi z mandarinami, ki jih je posadil ob trtah. Da bi mu ne zmrznile in jih burja ne bi preveč poškodovala, nas je povabil še v vinograd, kjer smo s skupnimi močmi dokaj hitro obvezali večino dreves mandarin.

Pol ure pred mašo smo se zbrali na koru cerkve sv. Nikolaja in pod vodstvom Igorja Velepiča prepeli naš program nastopa. Gostovali sta že naša znanka sopranistka Danaja Koren in prvič v našem zboru članica ženskega zbora z Vira, altistka Simona Hrovat. Župnik Jože Ipavec je bil zelo zadovoljen z nastopom, posebej je pohvalil solista Marka Juterška, ki je zapel Močnikovo pesem, nastalo ob 550-letnici ljubljanske nadškofije, ki omenja tudi Miklavža, zaščitnika ljubljanske cerkve. Na koncu smo zbranim zapeli še nekaj koledniških pesmi.

Prijazni domačini so nas napotili še v njihovo dvorano, kjer so nam postregli s slastnimi dobrotami.    

Zvečer smo se vračali in v avtobusu nam je pela sekcija ljudskih pevcev, kar je bilo zelo všeč tudi Igorjevemu mentorju z Norveške, Godiju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo