Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 29.05.2017

pretežno jasno
Popoldne bo sončno. Ponekod bo pihal šibak veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 29 stopinj C.
12°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
16°C | 30°C
petek, 02.06.2017
14°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 29.5.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Lepotica in zver


KULTURA

| |
24.03.2014      8:07
A A

Lepotica in zver


Kulturno izobraževalno društvo Limbar iz Moravč točneje njihova mladinska in otroška dramska skupina vsako leto po zaslugi navdušenih režiserk in ostalega osebja na odrske deske postavi vedno za oko in uho zanimivo predstavo. Tokrat so na odrske deske postavili in širšemu občinstvu na ogled podali delo Jeanne Marie Laprince de Beaumont Lepotica in zver. Pod režijskim vodstvom Marjete Capuder in Tatiane Javoršek nam preko 40 igralcev vseh starostnih stopenj prikaže delo primerno tako za odrasle, kakor najmlajše.


Deli:

Ob plesu, petju in govornem delu mineva čas kot bi mignil ob pričakovanju razpleta zgodbe. Čeravno nas spominja uvodni del na novodobne tajkune, saj je bil čudoviti princ razvajen, sebičen in hudoben, ter poln denarja in drugih dobrin, kaj vse naredi denar, mu vsa ta bogastva na pomagajo, ko odkloni pomoč revni ženi samo v obliki prenočišča zanjo. Za pomoč ga ne prosi nihče drug kakor čarovnica, ki grad in princa začara, ostaneta mu le vrtnica in čarobno ogledalo. Mlado dekle, ki je malce drugačno od ostalih deklet, saj jo najbolj zanimajo knjige je postavljena pred težko preizkušnjo. Njen oče, ki je izumitelj zaide na zakleti grad in, da bi rešila očetovo življenje mora za vedno zapustiti dom in oditi živeti k grozni Zverini na osamljeno graščino sredi temačnega gozda. Tam se prestrašena sprašuje, kakšne namene ima Zverina z njo. Jo bo pojedel, mučil, ...? Ob življenju na gradu spoznava čudovite prijatelje, ki ji znajo polepšati dan in ob tem spreminjati tudi Zver. Na koncu spozna, da se lepota človeka skriva v njegovi notranjosti in tako lahko reši princa in zakleti grad. Kakšen naj bi bil konec, če ne srečen tako gledališke predstave, zahvaljujoč tudi ljudem v ozadju, srečni pa smo bili tudi obiskovalci, ki smo si tokrat predstavo ogledali v kulturnem domu Janka Kersnika v Lukovici. Še ena pohvala velja igralcem in vsem, ki so pripravili igro, da so kljub ne preveč polnemu obisku, saj je bilo celo igralcev več kakor obiskovalcev od začetka do konca odigrali predstavo. in čemu dvorana ni bila polna? Ni izgovor o lepem  vremenu in ne vem še čemu, le na kulturo v Črnem grabnu ne damo preveč in če že domači nič ne pripravijo, bi bilo lepo, če bi vsaj gostujočim kulturnikom z obiskom izrazili zahvalo za njihovo prizadevanje na kulturnih odrih.    

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
29.05.2017
Danes ni dogodkov.
04.06.2017 | Družabni dogodki
Vabilo rokodelcev moravške doline
04.06.2017 | Družabni dogodki
Vabilo rokodelcev moravške doline

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo