Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

oblačno
Zvečer se bodo nevihte prenehale pojavljati. Ponoči in zjutraj bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15 stopinj C.
13°C | 26°C
četrtek, 25.05.2017
10°C | 23°C
petek, 26.05.2017
8°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Torek, 23.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Gostovanje Kulturnega društva Groblje


KULTURA

| |
24.03.2013      15:39
A A

Gostovanje Kulturnega društva Groblje


Kar nekaj let je že minilo, odkar je domače Kulturno društvo Janko Kersnik uprizorilo kakšno igro, čeprav je bila v preteklosti ta dejavnost tudi v Lukovici kar živa. Zato so z veseljem medse povabili člane KD Groblje, ki so v letošnji sezoni pripravili zanimivo uprizoritev in so se z njo želeli predstaviti tudi v našem kraju. Žal pa ugotavljamo, da je ljudem taka oblika kulture vse bolj tuja in nekako odveč jim je obisk v občinskem hramu kulture, pa čeprav bi skoraj vsaka vas v občini želela imeti tak prostor. Minili so časi, ko so v sobotnih večerih in nedeljskih popoldnevih polnili dvorane in uživali v dramskih predstavah domačih in gostujočih kulturnih društev. Tudi zato je bila v soboto 16. marca 2013 v Lukovici dvoran bolj prazna kot polna in vsi, ki smo se namenili ogledati predstavo gostujočega društva smo bili počaščeni, da so igralci kljub skromnemu obisku odlično odigrali. Zahvala gre Občini Lukovica in KD Janko Kersnik ki sta gostovanje omogočila, po številu obiskovalcev pa bi se dalo soditi naš odnos do kulture.


Deli:

Igro "Pesem s ceste" je avtor Pavel Schurek napisal po vsej verjetnosti po njemu poznanih motivih. Zgodba se prične pri sliki treh uličnih  muzikantov, ki v preteklosti hodili  po svetu in igrali, za denar, kako pač. Na oder lukoviškega kulturnega hrama so jo za peščico obiskovalcev odigrali člani Kulturnega društva Groblje pod režiserskim vodjem Draga Plevela. Za ulične godce  vestno skrbi Ana (Neža Gorše), ki jim kuha, pere, lika in še kaj. Zgodba se prične zapletati, ko pod pragom hiše eden od muzikantov najde zaklad in takrat je vsega lepega konec. Tu se potrdi nauk slovenskega pregovora, ki pravi, da se pri denarju vse neha. In tako je bilo tudi v tej zgodbi. Vendar se prijatelji  Miško (Franci Kovač), Krištof (Drago Plevel) in Karel ( Viljem Kaker) ne dajo kar tako in številne zaplete rešujejo na prav komičen način.  Zgodba se prav zanimivo zapleta in marsikatere prizore lahko povežemo z življenjem današnjih dni. Da je zgodba še bolj zapletena svoje doda še vdova zapeljivka Kati( Pika Polona Penca) tako, da zabavnih vložkov nikakor ne zmanjka. Zgodba se srečno razplete, ob sliki nastopajočih z obujanjem spominov, ki jih pripoveduje Špela Gergar. In ker pravijo, da je smeh pol zdravja sem upravičeno zaskrbljen za zdravje naših občanov, kajti le malo nas je bilo , ki smo tokrat iz dvorane odšli, če ne že bolj zdravi, pa vsaj nasmejani, ker smo preživeli en res lep kulturen večer.        
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.05.2017 | Šole in vrtci
Z glasbo v boljši jutri
27.05.201 | Družabni dogodki
oTo družinski kolesarski praznik občine Lukovica
27.05.2017 | Družabni dogodki
Dan odprtih src
27.05.2017 | Šport
27. NOČNI ROKOVNJAŠKI POHOD
23.05.2017 | Šole in vrtci
Z glasbo v boljši jutri
27.05.201 | Družabni dogodki
oTo družinski kolesarski praznik občine Lukovica
27.05.2017 | Družabni dogodki
Dan odprtih src
27.05.2017 | Šport
27. NOČNI ROKOVNJAŠKI POHOD

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo