Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

delno oblačno
Ponoči se bo oblačnost od jugozahoda prehodno širila tudi nad osrednjo in del vzhodne Slovenije. Po nekaterih nižinah bo zjutraj megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, na Primorskem od 0 do 5 stopinj C.
-2°C | 4°C
torek, 06.12.2016
-2°C | 5°C
sreda, 07.12.2016
-2°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-4°C | 5°C
petek, 09.12.2016
-3°C | 9°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
4°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dekleta do 15 in fantje do 12 let so ekipni ......


ŠPORT, KULTURA, KRONIKA, OSNOVNA ŠOLA

| |
15.04.2016      8:34
A A

Dekleta do 15 in fantje do 12 let so ekipni regijski zmagovalci v šahu


Večletno delo z mladimi šahistkami in šahisti na OŠ Janka Kersnika Brdo in na podružnični šoli v Blagovici daje vedno boljše rezultate. Na matični šoli ima učitelj fizike in tehnike Damjan Gašparič šahovski krožek kot tudi izbirni predmet ŠAH 1 ob zadostnem vpisu, na podružnični šoli pa poučuje mlade od 1. do 5. razreda šahovskih veščin šahovski mentor Viktor Jemec. Mladi kažejo veliko zavzetosti; to kažejo tudi starši, ki skrbijo za prevoze in opremo (šahovski kompleti in šahovske ure, literatura s tega področja). Upamo, da bo tudi na našem koncu vzniknil šahist ali šahistka vsaj mojstrske moči.


Fantje do 12 let - regijski prvaki
Fantje do 12 let - regijski prvaki
Deli:

V sredo, 2. marca 2016, je ŠD Domžale organiziralo ekipno področno šahovsko tekmovanje na OŠ Rodica v Domžalah. Letos  je g. Gašparič v sodelovanju z mentorjem v Blagovici prijavil 3 ekipe, prvič tudi ekipo deklet do 15 let. Tekmovali so:

  • fantje do 12 let:  Luka Hribar, Matevž Cerar, Matej Tomelj in Žak Avbelj,
  • dekleta do 15 let: Tajda Tomelj, Karin Kavčič, Vesna Škofic in  Ana Praznik,
  • fantje do 15 let: David Košorok,  Jakob Podgoršek, Anže Pavlič in Nejc Pestotnik.

 

Dekleta do 15 let so se kot edina ekipa v svoji kategoriji uvrstila na državno prvenstvo, vendar se zaradi neustreznega termina niso udeležila državnega prvenstva (dekleta so tekmovala v fantovski kategoriji). V kategoriji fantov do 12 let je naša ekipa dosegla 1. mesto. V kategoriji fantov do 15 let so naši učenci dosegli 3. mesto.

 

Vsem sodelujočim čestitamo in se zahvaljujemo vodstvu šole, ki podpira te dejavnosti. Želimo si še nadaljnjih uspehov, seveda ob trdem in zagnanem delu.  


Foto: Damjan Gašparič

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 09
Izšla: 24.11.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo