Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
10°C | 20°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Akademski slikar Franc Branko Škofic ......


KULTURA

| |
12.02.2013      22:09
A A

Akademski slikar Franc Branko Škofic razstavlja na Domačiji Rus


Na predvečer kulturnega praznika je tokrat na Domačiji Rus tekel pogovor o kulturi z avtorjem razstavljenih del. Pogovarjali smo se o taki kulturi, ki jo kot pravi Franc Branko Škofic znaš ceniti šele takrat, ko se po letih dela v tujini, vrneš domov. In zanj je kultura vsa etnografska zapuščina, ki izžareva pravo slovensko domače naj si bo to samo zemlja, stare hiše, ali ljudje.


Deli:

Franc Branko Škofic je zelo uveljavljen avtor likovnega utripa Kranja. Njegove slike za katere pravi, da jih včasih slika v njemu lastnemu ekspresionističnem stilu so odraz njegove ljubezni do domačih krajev in kulture. Ob razlagi posameznih slik smo izvedeli, da je mnogo stavbne kulturne dediščine, ki jo je naslikal že zdavnaj propadlo in bo tako ohranjena samo na teh slikah. Dela mu nikoli ne zmanjka, saj se poleg slikarstva ukvarja tudi z  graverstvom, kiparstvom in aranžerstvom. Tudi grafika mu ni neznanka, saj so se doma ukvarjali s tiskarstvom. Obiskoval je Poklicno šolo graverske stroke in industrijsko šolo tovarne Iskra v Kranju, pa tudi Volkwagnovo šolo za likovno umetnost v Essnu. Sicer pa sam pravi ga izobražuje delo samo in če ga opravljaš z veseljem potem nobeno šolanje ni težko. Na tokratni razstavi v galeriji na Domačiji Rus, ki jo je pripravilo društvo Skrinjca, se avtor predstavlja z več slikarskimi deli v različnih tehnikah in kiparskimi stvaritvami. In ker je bil praznični dan pred pustno soboto, smo tokratni ogled razstave zaključili s pokušino dobrih domačih krofov, za katere pravijo, da so tudi del kulinarične kulture slovenskega življa.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo